| GamesAndrey a întrebat:

Vreau sa-mi spuneti unde pot gasi cleme pentru a bloca greutatile pe o gantera? Tin sa precizez ca gantera mea are un diametru de 28 mm nu e spiralata si imi trebuie cleme de fier. Daca stiti si site-uri de unde as putea comanda. Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cauta tot acolo de unde le-ai cumparat.

| anonimg a răspuns:

Gasesti cleme de siguranta aici, chiar daca sunt cam amestecate in lista:
https://www.emag.ro/......-4463655/c

| GamesAndrey explică (pentru anonimg):

M-am uitat, dar nici una nu este buna deoarece toate au diametrul de 30 mm iar bara mea are 28 si nu tin discurile din pacate.

| anonimg a răspuns (pentru GamesAndrey):

Atunci improvizezi: intre clema si gantera completezi cu o bucata de cauciuc.
Am mai gasit asta: https://www.joom.com/ro/products/5ba1edb38b45130135390ca0

| GamesAndrey explică (pentru anonimg):

Le-am vazut si pe astea, dar din ce am observat nu tin greutate foarte mare, eu am mai facut sala si am scazut in forta, dar nu dureaza mult pana ajung la puterea pe care o puteam duce, greutatea pe o parte ar fi de 9 kg dar aceste blocaje nu tin destul.