| Luca77777777 a întrebat:

Salut,Trebuie sa imi vina trei colete de la eMAG cu sameday courier, oare dacă au fost puse in aceeași zi le voi primi pe toate odată?

Răspuns Câştigător
| ruddy a răspuns:

Uita-te pe comanda, daca ai platit o singura data transportu sau de mai multe ori. Depinde de la ce magazin ai cumparat - eMAG find doar o platforma de ghidare.

| Luca77777777 explică (pentru ruddy):

Comanda este livrata de eMAG am plătit o singura data transportul adică am făcut o singura comanda, acolo unde imi scrie urmărește livrarea sunt trei awb-URI diferite, asta înseamnă ca sunt trei colete nu?

| ruddy a răspuns (pentru Luca77777777):

Da 3 colete, dar vor veni toate deodata.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim, suna i si intreaba i pe ei la eMAG

| mihai69 a răspuns:

Ai pe pagina ta din eMag, la contul tău, un link unde vizualizezi comenzile tale. La fiecare există un link „urmărește comanda", iar acolo ți se prezintă AWB-ul pe pagina curierului. Acolo poți urmări aproape în timp real unde se află produsul comandat.
Așadar, informația o ai „mură-n-gură" și e de ajuns să faci câteva clicuri să ajungi la ea.
În schimb, nimeni de aici sau de oriunde nu are de unde să știe de unde pleacă și cât fac pe drum comenzile tale fără să aibă habar de AWB-urile lor.

| JicaContra a răspuns:

Daca ai aceeasi comanda, si ai platit transportul doar odata, atunci DA
altfel NU

eu chiar am avut surpriza sa comand un produs, am dat telefon cu o zi inainte sa imi puna si alt produs in aceeasi comanda sa nu platesc transportul de doua ori, si nu stiu ce au facut, ca nu am platit transportul de 2 ori dar mi-a venit fiecare produs cu alt curier big grin

| SoCristian18 a răspuns:

Salut, poti intra in contul tau eMAG si sa verifici acolo pe unde sunt si cand ajung, depinde din ce depozit au plecatwinking