| andisor000 a întrebat:

Salut tuturor
Am un paysafe card de 300 lei...cum pot scoate banii de pe el stie cineva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este posibil. Il poti da cuiva care are nevoie si el sa-ti dea banii cash in loc sa-si mai cumpere.

Sau o metoda complicata:
Iti trebuie carte de credit/debit.
1. iti faci cont pe un site de pariuri sau cazino online
2. atribui cartea de credit contului creat.
3. selectezi la modalitate de incarcare a contului de pe site paysafe si bagi cei 300 ron pe acel cont online
4. Retragi banii bagati (cei 300 ron) pe cartea de credit / debit.

Metoda asta se merita daca ai deja un cont pe un site de genul, adica fara prea mari batai de cap, bagi bani cu paysafe si ii scoti pe cardul tau fara sa-i joci.

Sper ca ti-am fost de ajutor.
Numai bine!
Astept fundita!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si sper ca e de la sine inteles ca dupa ce vei avea cei 300 ron pe cartea de credit/debit, te duci la cel mai apropiat bancomat si scotii banii

| Andrei847I0nita a răspuns (pentru anonim_4396):

Salut
Dar care sunt siteurile care accepta asta. Ca unele dintre ele nu au functia asta.

| colonelumorteni a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu se poate, trebuie sa rulezi toti banii depusi ca sa-i poti retrage

4 răspunsuri:
| Ddragons15 a răspuns:

Banii se pot transfera numai intr-un cont bancar, la o banca din UE (deci si din Romania).
Uite conditiile de rambursare din "Termeni si conditii" de pe site-ul Paysafecard:
"5. Dreptul dumneavoastră la rambursare

Puteţi solicita oricând rambursarea soldurilor rămase pe Card. Pentru a solicita o rambursare, trimiteţi-ne un e-mail la adresa info@paysafecard.com cerând o rambursare sau apelaţi serviciul clienţi vezi numarul la adresa www. paysafecard.com. Pentru a putea efectua rambursarea, va trebui să ne furnizaţi seria Cardului, soldul rămas pe Card, numele şi prenumele dumneavoastră complet, adresa de e-mail şi numărul de telefon, o copie lizibilă a actului dumneavoastră de identitate, o copie lizibilă a Cardului dumneavoastră precum şi detaliile contului dumneavoastră bancar din Uniunea Europeană împreună cu codurile IBAN şi BIC în care doriţi să vă transferăm banii. Pentru a ne putea respecta obligaţiile legale, este posibil să vă solicităm şi alte informaţii înainte de a procesa solicitarea dumneavoastră de rambursare.

Pentru efectuarea răscumpărării, vă vom aplica un Comision de răscumpărare a Cardului (a se vedea Secţiunea 2 „Comisioane" de mai sus) în următoarele cazuri:

Dacă solicitaţi răscumpărarea înainte de terminarea contractului
Dacă solicitaţi răscumpărarea la mai mult de un an după terminarea contractului"