| AndreiMihaiLNM a întrebat:

Salut, unde pot verifica daca o bijuterie este de aur? La amanet sau alte variante?

4 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Il bagi bine in google si daca iese la suprafata intreg atunci e aur :D

https://www.google.com/search?q=cum+verifici+daca+aurul+este+real

insa testul real e intr-adevar la magazinul de bijuterii sau ceva asemanator, care il baga intr-o substanta speciala ca sa iti spuna SIGUR ca e aur sau nu

| Iote a răspuns:

Probabil si la amanet. Dar cel mai sigur este la un atelier care confectioneaza bijuterii. In ambele locuri vei plati o taxa de verificare.

| Marbella188 a răspuns:

Pe perete. Daca se face linie a aur daca nu, nu

| catalin2246 a răspuns:

Amanet