| George20123 a întrebat:

Salut, vreau sa comand un produs de pe olx, problema e ca persoana e din Galati iar eu din Bucuresti si pot primi produsul doar prin curier.Cum pot sa fac sa ma asigur ca nu voi lua teapa sau ca pot primi banii inapoi in caz ca e defect?

4 răspunsuri:
| Girl15IS a răspuns:

Propune-i o oferta cu deschiderea coletului la livrare si plata prin curier dupa ce verifici.

| Bondarel99 a răspuns:

Nu poți.
Dacă e un produs electronic, electric etc. chiar dacă alegi livrare cu verificare poți sa vezi dacă arată ok, dar nu poți și sa îl testezi pentru ca curierul nu sta după tine.
Ii ceri mai multe date personale vânzătorului ca sa poți da de el in caz de ceva.
Dar dacă ești din București, nu cred ca nu găsești tu pe cineva din același oraș cu același produs, așa va vedeți și testezi produsul.

| George20123 explică (pentru Bondarel99):

Pot sa refuz produsul curierului?

| Bondarel99 a răspuns (pentru George20123):

Da