| Elena567223 a întrebat:

Vreau sa-i trimit unei prietene din Germania un pachet cu tot felul de produse romanesti. Imi puteti da exemplu de niste produse romanesti care sa nu se strice si pe care sa le pot trimite?

3 răspunsuri:
| Începătorul988 a răspuns:

Pai, depinde. Bautura traditionala, haine specifice tarii, poze, dulciuri (alune, alimente care nu se strica la o temperatura mai inalta)

| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu o intrebi pe ea ce doreste, ca s-ar putea sa fii socata, daca-i trimit ceva ce ea nu are nevoie sau nu apreciaza.
Contacteaza-o si intreba-o ce vrea sa-i trimiti, ca intre prietene, este ceva normal.

| MihaelaDart a răspuns:

Alege produsele care sa reziste pe drum. Până în Germania de obicei fac 2-5 zile. Mai bine întreab-o ce-și dorește și tot așa va fi o bucurie pentru ea că îi trimiți. Ai mei când îmi trimit din Romania spre Germania, trimit salamuri uscate care rezistă la drum lung, brânză veche care la fel rezista pe drum, prăjituri fara să conțină creme, cozonacii rezista, plicuri cu tot felul de ingrediente pentru ciorbe...