| Cruciuliță a întrebat:

Cum se poate trimite un link prin email (ca persoana care-l primeste sa-l poata citi)? Se poate, ce ziceti? Care sunt pasii? De exemplu vreau sa trimit un articol din ziar unei prietene. Cum sa fac? deschid compose message si apoi?

4 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

Dar daca-i trimiti doar linkul ca sa-l deschida persoana respectiva ce are?
sau tu vrei... ceva de genu deschide mailu de la tine si incepe sa citeasca

| Cruciuliță explică (pentru eandopuncttk):

Nu, eu nu vreau sa-mi deschida mail-ul si sa citeasca direct articolul (ca o scrisoare ), asa as putea selecta textul as da copy/paste si gata. Eu vreau sa-i fac o trimitere de link (cum as face aici la site: http://www.libertatea.ro/......6910.html, dar acolo in email daca fac acelasi lucru apare exact "asa" insa fara ca persoana sa poata deschide linkul. Vede un link si atat. Doua randuri.Nu stiu daca m-am facut inteleasa. Inainte cand aveam Windows Xp si deschideam attach file, aparea: File 1.Browse, File 2.Browse.file 4 etc. Dar eu am nesuferitul de windows 7 (care nu-mi place deloc) si daca deschid Attach File nu mai apare nimic, nici un file 1, 2. Astae si linkul care vreau sa-l trimit. E din ziarul libertatea. Incearca si tu, poate ai doua adrese de email si trimiti de la una la alta. Daca vrei iti trimit separat adresa mea de email (nu aici) ci prin message. sa vad daca tu poti sa mi-l trimiti dar sa mi se si deschida.

| Bradster a răspuns:

Folosesti link-ul ce-ti apare in browser; dai copy/paste.