| bjwoqoqk a întrebat:

Buna, TPU! Pot sa trimit un pachet din Romania catre SUA? Daca da, l-as putea trimite fara acordul, semnatura etc. al unui adult, eu fiind minora? Chiar vreau sa ii trimit un pachet prietenului meu din SUA. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate fara acordul si semnatura parintelui, fiindca este vorba de semnat o Declaratie Vamala, la care minorii nu au legal acest drept.

| just4ubr2015 a răspuns:

Poti trimite prin dhl dar nu va ajunge coletul se va pierde pe drum sansele sa ajunga acolo e de 1 la 100