| adi787 a întrebat:

Salut, vreau sa imi comand ceva de pe Amazon, dar mi-a spus un coleg ca Amazon nu trimite comenzi in Romania, iar alt prieten mi-a zis ca trimite in Romania dar coletul il lasa la Bucuresti si trebuie sa trimiti un curier sa ti-l aduca acasa(nu sunt din Bucuresti), deci cum e exact transportul de pe Amazon in Romania?

1 răspuns:
| greyhound a răspuns:

Era o vreme cand Amazon nu livra in Romania din cauza fraudelor concetățenilor nostri insa acum trimit. Insa nu toate produsele, doar cele la care scrie "dispatched by Amazon". Cat despre cum trimit, nu stiu sigur dar logică mea zice ca iti trimit pana la usa cu ajutorul partenerilor lor din Romania. Presupun ca iti trimit coletul cu Royal Mail despre care stiu sigur ca lucreaza cu o firma de curierat de la noi din tara.