| Scherimuvi a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar de pe amazon.com o pereche de pantofi sport(adidasi) la pretul de 68$.

Cat ma costa toate taxele si TVA-ul?

Nu vreau sa aud: " Mai bine iti cumperi din Romania sau din UE pentru ca nu mai platesti TVA."

Excludeti transportul.

Vreau sa-mi raspunda o persoana care si-a cumparat din USA, China sau alta tara din afara UE.

Am inteles ca taxele nu se platesc daca produsul este din plastic sau nu depaseste 150$.

N-am nevoie de precizari ce doresc a-mi spune sa ma duc pe site-ul celor de la Anaf sau alte site-uri, daca as fi inteles ceva din tot haosul informatiei ce se gaseste pe internet atunci nu as mai fi pus aceasta intrebare.

Raspunsul sa fie laborios si clar. Funda

1 răspuns:
| FlorinCiokan a răspuns:

Nu poti fi niciodata sigur ca o sa fii nevoit sau nu sa platesti taxe. Mai mult de 50 lei ar fi culmea sa te coste happy Eu am comandat componente PC nu am platit decat transportul...