| lebeautemps a întrebat:

Vreau sa-mi fac o comanda de pe asos.com.Nu mi-am comandat niciodata nimic de pe-un site din afara.Cam in cat timp vine coletul si cat costa shippingul? Il ridic de la posta? Ce altceva ar trebui sa stiu?
Ce card folositi/recomandati?

2 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
In primul rand pentru ca nu un site roman ci american clar nu il ridici de la posta, si s-ar putea sa iti traga banii si hainuta sa numai apara.
Aceste carduri pot fi utilizate:Mastercard, Maestro, Visa, Visa Electron, American Express, Lafer si Paypal(Scrie chiar si in site).
Eu iti recomand: www.starshiners.ro
&
www.bronprix.ro
&
www.in-stylefashion.de
&
www.tzoale.ro
Sper ca ti-am fost de folos.Mult Succes :)

| cinnamon a răspuns:

Hahaha meimei, site-ul e chiar englezesc.
In Romania se pare ca acum livreaza gratis, deci ai prins perioada buna. (http://www.asos.com/infopages/pgeshiptocountry.aspx )
Coletul ajunge in 9 zile dar exista o taxa vamala pe care cei de la asos nu o cunosc ( http://www.asos.com/infopages/pgehelpdesk.aspx#/level11/level2112 ). Taxa asta depinde de fiecare tara in parte si se schimba destul de des. Platesti prin card direct de pe site. Coletul iti vine acasa prin curier. Taxa vamala o platesti cand ajunge coletul la tine

Eu o sa imi comand rochia de majorat de la ei, sunt seriosi ai incredere;)