| IvanAlexx1998 a întrebat:

Vreau sa-mi i-au un laptop nou si caut si daca vrea sa ma uit la vre unul la detalii nu inteleg pentru ce sunt urmatoarele chestii: GHz, RPM, DDR, MHz si ODD. Ce inseamnatoate astea si ce componenta ca laptopului denumeste?

3 răspunsuri:
| dracu14 a răspuns:

Ghz-viteza procesorului, te exemplu procesor Intel i3 3.30ghz
ram-memoria ram si ddr e tipul memoriei ddr, ddr2, ddr3
hdd-hard diskul
ar trebui sa te uiti sa fie cat mai mari, ex:4gb ram ddr3, procesor Intel i3 3.30 ghz, hdd 500 gb, acum depinde si de buget

| anonim_4396 a răspuns (pentru dracu14):

Degeaba ii explici, nu ai cui.

| Creata_Oita_1995 a răspuns:

Iau*
Cratima este semnul de punctuatie ce apare atunci cand se leaga doua parti de propozitie, nu atunci cand este de la verbul " a lua" de exemplu