| LuFacs a întrebat:

Salutare.Ati facut careva cumparaturi dupa www.chinabuye.com? Cum vi s-a parut? Sunt seriosi?

18 răspunsuri:
| DeKoniec a răspuns:

Da stiu ca am luat o geaca de la ei. Eu sunt in Buzau si mi-auzis ca vin in 48 de ore. Comanda am dat-o dimineata la ora 9:00 iar seara la ora 19:30 ei erau veniti cu marfa..Nici macar 12 ore nu au trecut, foarte rapizi si seriosihappy

| LuFacs explică (pentru DeKoniec):

Si prin ce/cum ai platit? Explicami cum ai facut te rog.Platesti inainte sa vina produsul?

| DeKoniec a răspuns (pentru LuFacs):

Nu. Eu am platit prin curier happy

| LuFacs explică (pentru DeKoniec):

Pai nu am gasit optiunea asta la payment information.

| DeKoniec a răspuns (pentru LuFacs):

Cand dai comanda iti va aparea si aceasta optiune(cea cu, curierul).

| LuFacs explică (pentru DeKoniec):

Cred ca am dat comanda fiindca am primit prin email ordine de plata sau ceva de genul.Dar nu am intampinat optiunea asta cu curierul.

| DeKoniec a răspuns (pentru LuFacs):

Mhhh...ciudat, comanda sigur ai dat-o daca ti-a venit mail, dar nu ai bagat nici un cod sau nici un card nu? cand ai ales comanda...

| LuFacs explică (pentru DeKoniec):

Nu.Am ales plata prin western union sau bank transfer.Dar scrie acolo la My Account Dashboard Note:Comanda în așteptare va fi anulata în mod automat în cazul în care plata nu se face în 2 săptămâni.

| DeKoniec a răspuns (pentru LuFacs):

Ai ales sa platesti prin Western union sau bank Transfer (ambele sunt carduri) dar le poti trimite prin mailu trimis de ei, un mesaj cum ca a fost o creseala, si daca se poate platii prin curier ...lumea mai greseste asfel, ar trebui sa te inteleaga. happy

| LuFacs explică (pentru DeKoniec):

Aha,pai nu platesc, si dupa 2 saptamani se anuleaza.

| DeKoniec a răspuns (pentru LuFacs):

Pai nu platesti si nici comanda nu mai vine. L-asi comanda "de izbeliste"?

| LuFacs explică (pentru DeKoniec):

Da.Stiu.Dar problema e ca nu stiu prin ce imi vine acasa daca o platesc.

| DeKoniec a răspuns (pentru LuFacs):

Pai exista doar 2 moduri de plata pe sait'urile de comert : Curier si Posta.
Probabil iti va veni la cea mai apropiata posta, iti vor da un telefon sau un mail in care sa te anunte ca poti sa te duci sa ridici pachetul.

| LuFacs explică (pentru DeKoniec):

Ar fi bine sa vina asa.Dar ma gandesc ca daca nu am solicitat prin ce sa vina, eu am selectat doar cu ce sa vina de acolo in Romania.Tu ca ai platit la curier?

| DeKoniec a răspuns (pentru LuFacs):

La curier? 10lei. a costat 120lei geaca + 10 lei curierul =130lei happy

| LuFacs explică (pentru DeKoniec):

Tot o geaca vreau si eu.

| LucaDan a răspuns:

Nu stiu ce fel de comenzi ati facut voi, si e imposibil ca o comanda sa o faci dimineata si sa vina seara din china laughing. Doar procesarea comenzii o sa dureze cateva zile. Daca alegeti free shipping, in cazul meu a durat cam 18-19 zile in medie. Puteti sa alegeti la transport DHL, ala e contra cost si comanda ajunge in 5-7 zile. Eu sunt foarte multumit, toate comenzile au fost ok si am o sa fac in continuare.

| Jane4985 a răspuns:

Bună ziua: aceasta este Jane din chinabuye. Vă mulțumesc atât de mult despre atentia ta. Pe site-ul nostru, noi avem suport transport gratuit. și au nevoie doar USD1.9 de registru taxa de transport se va veni cu un număr de urmărire. Timpul este normal la 20-30 de zile. Asigura calitatea, am testat toate produsele înainte de a trimite. Orice mai multe dubii ne puteti contacta din nou.
jane