| Disturber a întrebat:

De ceva timp tot caut sa-mi iau un ceas, iar bugetul nu depaseste un Swatch sau Casio.
De aceea va intreb si pe voi, ce v-ati lua intre un Casio si un Swatch?
Astept raspunsuri cu macar cateva argumente.

Va multumesc si o zi minunata sa aveti!

Răspuns Câştigător
| Minnie a răspuns:

Sincer? Eu am Swatch si pentru familie am cumparat 3 ceasuri Casio. Nu mi se pare ca e vreo diferenta. Nu ramane niciunul in urma, ecranele sunt de cristal si nu se sparg si la ambele firme bateria tine la fel d emult, nu consuma unul mai mult sau mai putin.Cam asta este experienta mea.mentionez ca toate rezista la 100 m sub apa deci din punct de vedere tehnic sunt identice, au acelasi cadran analogic, aceleasi functii si agende etc

3 răspunsuri:
| justme97 a răspuns:

Eu as zice un Swatch fiindca aspectul mi se pare mai frumos si din cate am inteles dela un prieten este foarte bun.acest prieten in are de 1 an si ceva si a intrat din greseala cu el si in piscina si nu a avut nimic.
doar o parere sper ca te am ajutat

| devine a răspuns:

Swatch pentru ca are produse mai de calitate si dupa parerea mea mai aratoase

| Disturber explică:

Da...ideea este ca la Swatch nu prea am gasit un model care sa ma atraga in mod special, in schimb la Casio am gasit un model Edifice 131. In principiu sunt cam la fel...totusi am sa mai caut happy