| emilia a întrebat:

Ati urmat cursuri ca sa invatati limba rusa?
Sau macar ati avut posibilitatea si ati studiat-o o perioada de timp?
Astept raspunsuri + argumente.
Dau funda (ca de obicei big grinbig grin )
Numai bine *!

Răspuns Câştigător
| JuStOkTa a răspuns:

Eh eu traiesc in Moldova si din pacate aici aproape toti stiu Rusa si da o studiez la scoala. Ia Gavariu po ruski. SI asta inseamna Eu vb rusa. Doar ca ei au alt alfabet.winking argument ca stiu rusa

5 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Da. Eu am facut in scoala generala, si in liceu. Pa

| xl0llip0px a răspuns:

Desigur! eu invat limba rusa la scoala din clasa a5a happy
Да! Я учу русский язык из пятово класса happy

| schindlerww a răspuns:

Uite un site pentru invatarea limbilor straine ce pare foarte bun: www.busuu.com (daca ai de gand sa te axezi pe rusa, cum doresc si eu)

| iuliana04 a răspuns:

Eu am stiut limba rusa de mica si copilaria mea au fost cursuri de invatare a limbei ruse caci eu traiesc in varnita un sat linga transnistria (sper ca ati auzit de aceasta problema in moldova) eu am stiut ( si acum stiu) perfect limba rusa pina la 7 ani si nici un cuvint in romana, dar parintii totusi m-a dus in scoala romana in cele din urma eu cred ca nu stiu limba romana mai rau ca altii )))
au numai 9 si 10 la limba romana la scoala