| AlexandrruCos a întrebat:

Salutare.
Ma gandeam sa fac o comanda prin Aliexpress si va fi livrat prin posta romana. Doar ca din moment ce va dura ceva pana va ajunge in Romania, nu stiu cu exactitate daca eu voi fi in Bucuresti la momentul respectiv pentru a ridica comanda. Are cineva idee cat timp coletul va fi pastrat la posta pana sa il ridica eu? (Am cautat pe net dar am gasit doar porcarii).
Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fosilele alea plictisite, alias angajate posta romana, ele îți vor tine coletul cât este necesar. Doar ca ele vor trimite aviz iar dacă nu te prezinți rău de tine pentru ca îți vor percepe taxa pentru depozitare. Uneori chiar deloc mica.

| Lioana a răspuns:

Coletele se pastreaza 10 zile la posta romana dupa care se trimit înapoi expeditorului.

Răspuns utilizator avertizat