| Atsyxyvb4b4 a întrebat:

Salutare, merită sa iau un telefon la abonament la Orange/digi doar telefonul fără cartela sau ies mai bine luându-l de la un magazin de electrocasnice în rate cum e altex etc?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Telefon la abonament dar fara cartela, cum vine asta?
Daca cumperi un telefon la abonament implicit primesti un numar de telefon si iti este atribuit un anume tip de abonament si servicii conform contractului, asta inseamna abonament!

daca vrei un telefon "fara cartela" in acceptiunea folosita de tine, atunci il iei fie cu puncte cumulate doar in urma unui abonament din trecut (puncte de genul punctelor de fidelizare) fie il poti cumpara dintr-un showroom al unui operator de telefonie, adica un telefon liber de retea ca si cum l-ai cumpara de la alti vanzatori precum altex, flanco, cel.ro etc

Un pret mai bun vei gasi insa pentru telefoanele libere de retea la retailerii de electronice : eMAG, altex, cel.ro, flanco etc

suntserios
| suntserios a răspuns:

La liber vor fi mereu mai scumpe in magazinele de telefonie.
poti sa compari asta pe net bineinteles.

| lpavel a răspuns:

Pai daca oricum iti vei face abonament ca sa ai net nelimitat si alte avantaje atunci ia telefonul pe abonament ca iesi mai ieftin daca nu vrei abonament atunci ia-l din magazin si stii ca nu ai nici o datorie nicaieri!

| ioana748 a răspuns:

Salut,
Este ok sa faci abonament.
Raport calitate - preț, Digi este de recomandat.

| adryang78 a răspuns:

Mai bine îl iei din magazin. Ca și furnizor de telecomunicații, îți recomand RDS