| osimplafataaaa a întrebat:

Se gasesc tricouri cu Ronaldo pe la mall-uri? (adica la magazine din mall-uri)

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

La cat de prost a jucat la Euro eu nici nu as mai cauta un tricou cu el happy

| MValentin a răspuns (pentru Simpatic):

Nu sunt un fan, nici nu prea ma uit la fotbal, dar daca vedeai cateva meciuri ale Portugaliei vedeai cum nu primea pase desi toata presiunea cadea asupra lui neavând echipă. Ne documentam inainte sa ne dam cu parerea.

| Simpatic a răspuns (pentru MValentin):

Cred ca stiu mai mult fotbal ca tine, un jucator care are un salariu de 1 milion de euro pe saptamana ar trebui sa faca treaba de unul singur la acesti bani chiar intr-un joc cum e fotbalul de echipa...Pele nu avea nici 1% din salariul acestei vedete si dribla tot terenul pana dadea gol la fel si Maradona, deci mai lasati-ne cu vedete de astea de carton care si-au facut un renume prin a fi "mamaligari" si a da goluri din careu advers, nu au nicio valoare cand sunt din afara careului sau la jumatatea careului asa cum se intampla cu marile legende ale fotbalului.
Asa ca imi ramane sa ma documentez :p

| MValentin a răspuns (pentru Simpatic):

De când am citit,, jucătorul x cu salariul y pe saptamana ar trebui sa dribleze tot terenul singur mi-am dat seama ca ești pe langa fotbal.
Fotbalul acum înseamnă multă strategie si documentație fata de cum era inainte, de aceea multi manageri si antrenori sustin ca inainte ( generația lui Pele, Maradona) fotbalul era pur talent.
Si alt lucru este economia de care n-ai habar, in 2010 trio-ul de atacanti ai Barcelonei valora cam 70% cat valorează astazi un singur mijlocaș al Real Madridului. Deci nu poti compara economia de atunci si acum.
Lasa ego-ul și gândește-te bine că la Euro nu s-au jucat meciuri din ligi gen Bayern Munchen cu Mainz, ci de exemplu Italia cu Spania, daca vrei tu un jucator sa faca hattrick in conditii de genul e trist happy

| Simpatic a răspuns (pentru MValentin):

Nu stiu care dintre noi e pe langa dar cu siguranta tu esti ala, ca o fetita de aia care se da ranita dinainte sa faca buba, o dai pervers ca vezi doamene nu esti mare priceput apoi te spargi in statistici pe aici.
Eu am zis ca la un salariu nesimtit de mare ca jucator trebuie sa faci treaba pe teren nu sa fii un mamaligar, iti ajuti colegii iar cand nu ai cu cine singur iti creezi oportunitati, strategie la fotbal era si pe vremea lui pele, maradona, platini sau zidanne...tu vorbesti de strategie de parca fotbalul e o batalie a lui Napoleon.
Normal ca stiind ca unii jucatori au salarii nesimtite ma astept de le ei sa joace ceva.
deja imi e scarba de stia care va dati ca le stiti pe toate dar locul vostru 1000000000000 pe TPU arata pe unde va situati pe TPU in comparatia cu mine si cu altii care chiar stim ce vorbim in domeniile in care ne antrenam...userii nu ne dau rating pozitiv pentru ca vorbim mult si prost ci pentru ca raspunsurile noastre le plac si sunt obiective.
Fotbalul actual este MULT mai bine platit nu pentru strategie mai asta sau pentru ca se joaca la un alt nivel ci pentru ca se fac magarii se spala bani la greu de catre patronii de cluburi, se obtin contracte babane din publicitate, bani multi din drepturi de televizare, bani multi din vanzarea de bilete etc INAINTE se juca mai mult de placere, dar tu esti un pusti cordit si nu ai de unde sa stii ca jucatorii de la steaua si dinamo inainte activau cu salarii de armata si politie, nu cu salarii de zeci de mii de euro/luna cum se intampla acum, si unde e nivelul actual al fotbalului in ciuda acestor salarii mari pentru Romania? Unde se joaca asa de smecher privind salariile din strainatate, sunt ele pe masura jocului? Ei bine ca nu.
Asa ca nu-mi explica tu mie cum sta treaba cu fotbalul sau cu sportul in general, tu ai jucat fotbal pe consola eu pe teren, nu cred ca ai dat in viata ta intr-o minge numai zic de practicarea altui sport. Dar ce va place sa va luati cu lumea in gura, documentaristilor de cand exista google toti sunteti tari numai ca nu aveti nici experienta si nici scoala vietii in rest aveti de toate laughing

| Alverto a răspuns:

Da, mai ales la Auchan.
Vezi aici modelele pe care le găsești în orașele mari: https://www.joom.com/ro/products/5f9d2a3e3e13e101060fa8f3

| Lisa300 a răspuns:

Eu nu am văzut dar poți încerca la magazine pentru sport.