| miriciavoivod a întrebat:

Stie cineva daca exista la noi pizza congelata pentru cuptorul cu microunde?

Iar daca da, atunci cum imi dau seama care este?

Am fost azi in hypermarket si am intrebat, s-au uitat crucis si s-au scarpinat in cap sad

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca nu exista pizza congelata pe care sa scrie ca se poate face la microunde. Eu totusi am facut pizza congelata la microunde mai demult chiar daca pe ambalaj nu era recomandat. Acum fac doar in cuptor electric pentru ca imi place mai mult si e mai sanatos.

25 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Arată pictograma unui cuptor cu microunde și timpul de preparare.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu am auzit de asa ceva.

| miriciavoivod explică (pentru Frank51):

Si cum arata pictograma de microunde?
ca unele aveau pictograma cu timp, dar de fapt era pentru cuptor normal

| Lioana a răspuns:

Da. Exista in Kaufland, Lidl si poate si in alte hipermarket-uri. Le gasesti la vitrinele frigider.

| miriciavoivod explică (pentru Lioana):

Eu am fost in Auchan, dar care este iconul? te rog happy

| doctorandus a răspuns:

Dacă ai cuptor combinat de microunde și aer cald, pui pizza la aer cald, 200 grade Celsius, timp de 10-15 minute.

| Frank51 a răspuns (pentru miriciavoivod):

Https://images.app.goo.gl/qixwRhPteUPYsTrSA

De regulă pizza congelată este semi-preparată în proporție de 50%.

| Lioana a răspuns (pentru miriciavoivod):

Nu exista pizza special pentru cuptorul microunde. Există pentru cuptor normal sau electric. Dar le poti pune si la microunde numai ca rezultatul nu va fi la fel de bun ca la cuptorul cu aer cald.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca merge la cuptor pe gaz merge si la microunde, nu are nimic special

Difera timpii si puterea, dar se poate face si la microunde

| PedoBarbie a răspuns:

Ce există și alt fel de pizza? Există doar dacă trăiești în viitor Back To The Future Part II: Pizza Time www.youtube.com/watch?v=-8oS4VbRaAA
Probabil că scrie pe ele și au și vreun cuptor care arată că e de microunde nu normal. Trebuia să cauți mai bine în frigider la raion cu produse congelate de ce ai intreb at nu era autoservire deci supermarket că doar nu era magazin.
Persoanele de la hipermarket s-au comportat cam rău. Genul ăsta de comportament nu e bun, dacă și lucrau acolo ar trebui reclamate. Te-ai fi crezut vreun sfânt moaște ceva. Când spui la noi re referi la România, nu?
Asta-i România.

| miriciavoivod explică (pentru PedoBarbie):

Back to the future nu a fost gatit ci rehidratat, cu totul altceva

https://www.tpu.ro/......microunde/
primul raspuns dupa funda
https://www.auchan.ro/......g/p/315334
"Mod de preparare
Timp de pregatire: 13-16 minute
1. Se foloseste cuptorul cu gaz sau electric, nu cu microunde"

| miriciavoivod explică (pentru Aasdfghj):

Https://www.tpu.ro/......microunde/
primul raspuns dupa funda
https://www.auchan.ro/......g/p/315334
"Mod de preparare
Timp de pregatire: 13-16 minute
1. Se foloseste cuptorul cu gaz sau electric, nu cu microunde"

| miriciavoivod explică (pentru Lioana):

Https://www.tpu.ro/......microunde/
primul raspuns dupa funda
https://www.auchan.ro/......g/p/315334
"Mod de preparare
Timp de pregatire: 13-16 minute
1. Se foloseste cuptorul cu gaz sau electric, nu cu microunde"

| miriciavoivod explică (pentru doctorandus):

Am numai microunde

| miriciavoivod explică (pentru anonim_4396):

Microundele nu sunt nici pe departe acelasi lucru cu un cuptor cu gaz, pentru ca incing diverse materiale in mod diferit, de ex. sunt plasticuri care le poti pun 3h ore si nu se incalzesc, dar daca pui ceva de metal, ia foc in cateva secunde, iar ideea variaza foarte mult, cel mai naspa exemplu trait pe pielea mea, au fost oua ochiuri, incalzite la microunde, albusul era cald, galbenusul moale era fierbinte de m-am fript RAU

https://www.tpu.ro/......microunde/
primul raspuns dupa funda
https://www.auchan.ro/......g/p/315334
"Mod de preparare
Timp de pregatire: 13-16 minute
1. Se foloseste cuptorul cu gaz sau electric, nu cu microunde"

| miriciavoivod explică (pentru sierra1):

Https://www.tpu.ro/......crounde/
primul raspuns dupa funda
https://www.auchan.ro/......g/p/315334
"Mod de preparare
Timp de pregatire: 13-16 minute
1. Se foloseste cuptorul cu gaz sau electric, nu cu microunde"

| miriciavoivod explică (pentru Frank51):

Multumesc, e foarte clar acum iconul tau, un cuptor cu butoane si rotite in dreapta... din pacate nu am vazut asa ceva la magazin sad

| miriciavoivod explică (pentru sierra1):

Https://www.tpu.ro/......microunde/
primul raspuns dupa funda
https://www.auchan.ro/......g/p/315334
"Mod de preparare
Timp de pregatire: 13-16 minute
1. Se foloseste cuptorul cu gaz sau electric, nu cu microunde"
este tot Dr. Oetker

deci, esti SIGUR ca pizza aia merge facuta la microunde?

| sierra1 a răspuns (pentru miriciavoivod):

" miriciavoivod explică: 1. Se foloseste cuptorul cu gaz sau electric, nu cu microunde""

așa, și dacă folosești microundele și nițel grill, că tot are, care-i problema?

| sierra1 a răspuns (pentru miriciavoivod):

Da Mircică mamă, foarrte SIGUR

| miriciavoivod explică (pentru sierra1):

happy
1. am scris mai sus ca am numai microunde
2. daca as avea cuptor cu microunde si grill, nu as mai intreba nimic

asa ca, fi sigur ca nu esti sigur, de microunde cel putin

| sierra1 a răspuns (pentru miriciavoivod):

Pune liniștit, până acum mâncai vreo 2 și ziceai "merci"

| miriciavoivod explică (pentru sierra1):

Ok, multumesc de raspuns

| miriciavoivod explică (pentru Lioana):

Da, am prins ca asta e raspunsul
din fericire la birou am cuptor, si vreo 7 Mega Image in raza trotinetei, deci o sa fac asa