| RazzyFTW a întrebat:

Stie cineva daca site-ul Amazon.com face livrari in Romania? Daca da, cum ar trebui sa introduc adresa? In romana sau in engleza? Adica, in loc sa zic "strada" zic "street"?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic scrii in romana, pentru ca odata ce ajung in tara acolo sunt distribuite catre adrese

| N0xEterniS a răspuns:

Da, amazon livreaza si in Romania paremise de pe la inceputul acestui an. Stiu ca acestia nu pot transporta in afara USA-ului produsele din gamele urmatoare: books, DVDuri, music, VHS videos. Exista 3 tipuri de expedieri:
1) Standard, care dureaza cam 15 to 26 zile pana primesti produsul si costa $6. 00
2) Expedited, care dureaza cam 10 to 18 zile pana primesti produsul si costa $9. 00
3) Priority Courier, care dureaza cam 3 to 5 zile pana primesti produsul si costa $10. 00
Plus taxele vamale (cred) care is in jur de 19% din valoarea totala a produsului. Si metodele de plata sunt prin PayPal sau prin Card.

Ce-am scris mai sus e postat de pnKK pe TPU.

Cat despre strada si Street, tu trebuie sa lasi un numar de telefon si o adresa de mail, daca ei nu sunt siguri despre adresa, o sa te sune happy

| danutz9100 a răspuns:

Adresa o vei scrie in romana, ei doar printeaza adresa trecuta de tine!