| intrebatorulbreazz a întrebat:

Trebuie sa trimit un colet in Anglia iar persoana respectiva mi-a cerut adresa si nu prea stiu cum sa o scriu.
Adica traduc adresa in engleza? Spre exemplu "strada pacii " scriu "peace's street "? M-ati ajuta daca mi-ati da un exemplu de adresa din Romania scrisa pentru un strain.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din ce spui mi se pare ca trebuie sa primesti coletul din Anglia, nu sa-l trimiti. In orice caz adresa ta din Romania o scrii in limba romana si nu o traduci in engleza, de ex.: numele si prenumele tau, tara Romania, loc. Bucuresti, str.Pacii, sector 2, nr.7, bl.29, ap.8.