| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca iubitul meu vrea sa-si ia o undita si as vrea sa ii fac o surpriza si sa i-o cumpar eu. Nuami ca nu stiu de unde si cum ar trebui sa fie... Ma puteti ajuta?

13 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Ai primit sfaturi utile, eu iti mai recomand o optiune, sa te duci la un magazin de specialitate si sa le ceri o tarheta in valoare de. cat vrei sa cheltui. asa ca el se duce dupa, sa-si cumpere ce vrea. nu-ti face griji din cauza ca va vedea cat coste ca daca se pricepe oricum va stii.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu te pricepi foarte bine la undite, e o idee proasta. Fiindca ele au numeroase caracteristici in functie de pestele pe care vrei sa-l pescuiesti, de dorintele pescarului, etc. Mai bine ia-l in oras sub un alt pretext, du-l la magazinul de undite si spune-i: alege-o pe cea dorita, de plat ma ocup eu (ai grija ca sunt destul de scumpe).

| DenissaDeea a răspuns:

Sant magazine speciale pentru articole de pescuit/cred ca cea mai buna undita e din bambus original cu bat telescopic.in rest struna, carlige, plute adecvate unditei si zonei unde vrea sa pescuiasca iubitul tau/ti le poate recomanda vanzatorul.

| LoryM22 a răspuns:

La gipo pescar stiu ca se gasesc toate cele pentru pescari (este in zona Gara de Nord unde este statia de tramvai 34, 24, 45). Iar in legatura cu undita depinde de foarte multe criterii.

auran
| auran a răspuns:

Gipo pescar

| hugin a răspuns:

HA ha eu am primit de la sotia mea 1 undita si nu-ti recomand sa-i cumperi daca nu te pricepi. Dar daca chiar vrei trebuie sa stii ce pescuieste ( unde ce fel de peste) si intreaba-i pe cei de la magazin te vor ajuta in alegere.

| gabrielutzu a răspuns:

Aoleu, nu i-o cumpara tu, mai bine dai banii lui sa si-o cumpere el ca poti sa ii iei din greseala o plasa de pescuit si nu cred ca va fi prea incantat de cadou...:laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De la sportactiv

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da
taie o creanga si sculpteazo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu va recomand daca binenteles beneficiati de o suma putin mai mare in jur de 150 de lei cumparatii o lanseta cu bat de 3 metri si 60 centimetri si molineta 6 rumenti cobra daca este vorba de o undita simpla ii puteti lua o telescopica de 4 metri credeti-ma va dau un sfat bun sunt si eu pescar daca doriti urmatimi sfatul daca nu faceti cum doriti

| Xulescu_6752 a răspuns:

Sa fie lunga si groasa! Succes!

| Bogdan_8013 a răspuns:

Sfatul meu ar fi urmatorul : Pregateste banii, sa ai in minte deja si locatia de unde poti gasi astfel de unelte, si suna rapid un prieten de-al lui >faci tu rost de numar< si ii spui sa vina urgent sa te ia din nu stiu ce loc, sa vina cu masina. Cand vine, ii spui sa mearga direct spre locul de unde vrei sa ii cumperi undita, insa doar prin sfaturile prietenului iubitului tau. Mai ales, daca il nimeresti a fi si unul dintre partenerii lui de pescuit, EVRIKA :] Cu siguranta el iti va recomanda ce sa cumperi, si atunci mai mult ca sigur iubitului tau ii va face placere sa primeasca un cadou ales "pe spranceana". Succes!