| DanielIlie a întrebat:

Takeaway, Glovo, foodpanda sau Uber Eats? Sau alții? Mulțumesc.

14 răspunsuri:
| Whitesnake99 a răspuns:

Le folosesc pe primele 3.

| Violleta2022 a răspuns:

La ce anume te referi?
Daca platesc bine, daca servesc bine, sau daca ce anume?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau.

| DanielIlie explică (pentru Violleta2022):

Dacă întrebarea apare la categoria "soppyng ", nu căutam de muncă. Oricum mi-a trecut și pofta de mâncare...

| Violleta2022 a răspuns (pentru DanielIlie):

Daca m-as lua dupa toate intrebarile care apar postate la categoria "sex si dragoste", dar care nu au nici in clin sau maneca cu sexul, uneori cerandu-se sfat de cumparat pantofi sau vandut jocuri electronice, atunci as spune ca nu-i vina categoriei, ci a celui care initiaza topicul.

De aceea te-am si intrebat ce doresti, fiindca tu ai enumerat niste nume de companii, fara sa mentionezi nicaieri ce anume ai dori in legatura cu acele companii (putand fii orice, de la pretul mancarii, calitatea si gustul ei pana la angajarea in una din acele companii, slariile la acele companii, locuri vacante samd).
Te sfatuiesc sa inveti a formula corect o fraza, daca te astepti sa primesti raspunsuri corecte si concrete, la ceea ce doresti.

| Plushul a răspuns:

Foodpanda

| Zuzu1991 a răspuns (pentru DanielIlie):

Si eu sunt de acord cu ce spune Jassmina, pana la nivelul ca nu ma uit deloc la categorie ci NUMAI la intrebare, putini se chinuie sa puna categoria care trebuie

ca mancare am folosit pana acum numai foodpanda, cu exceptia kfc care au propriul delivery chiar daca e si pe foodpanda si mancare chinezeasca care am propriul restaurant care imi place wuxing.ro, tot ce am incercat de pe foodpanda a fost mai slab, mai ales supele, au acum o supa Tom-Yum...
D E M E N T I A L de buna big grin
takeaway am incercat si nu mi-a placut, interfata e chiar mai imbecila decat foodpanda (unde sunt review-uri dar nu stiu cum pot adauga unul, mai ales dupa ce McDonalds imi trimite bautura de portocale proaspat stoarse la un pret enorm SI DILUATA LA GREU angry ) si au mai putine restaurante
din cate am inteles la Glovo sau Uber Eats poti sa iei ORICE, de ORIUNDE, adica nu numai resaurante inregistrate pe site, Glovo chiar fac reclama ca iti fac si cumparaturile de la supermarket daca vrei, insa pana acum nu am incercat

| Adry05 a răspuns:

La takeaway au un costumer support foarte fain, am pățit odată ceva cu un livrator și nici măcar nu era angajat de ei și au rezolvat foarte repede și eficient + mi-au dat un voucher de 30 și ceva de lei pentru neplăceri.
foodpanda îmi place că-ți zice cam în timp real când vine mâncarea și te anunță dacă întârzie, nu stai ca prostu degeaba s-o aștepți laughing
îmi mai place și tazz pentru că pe timișoara cel puțin au super multe localuri și aplicația e bine pusă la punct și plăcută vizual

| Adry05 a răspuns (pentru Zuzu1991):

Nu-i adevărat deloc laughing) sunt o grămadă de restaurante la care nu poți comanda prin glovo, ba chiar au cel puțin la jumătate oferta de restaurante față de alte aplicații.
iar aia cu cumpărăturile nu mai e demult doar la glovo, e și la tazz și foodpanda

| AndrElle a răspuns:

Mie îmi place Auchan, că nu ia taxa de livrare. Parcă așa am citit. Food panda e drăguț și Takeway.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru AndrElle):

NU stiu de unde ai scos-o:
Total produse: 1, 95 Lei
Transport: 15, 0 Lei
mai mult, daca depasesti vreo 30kg iti mareste taxa de transport... IN DRACI!
in plus site-ul ma calca pe nervi RAU pentru ca sunt o tona de produse care NU AU CE CAUTA PE SITE, pentru ca sunt disponibile "numai in magazin", adica daca nu le poti lua decat fizic, de ce mai sunt pe site?!? sa imi fac pofta degeaba?!?

la asta cel mai bun hypermarket din Bucuresti cel putin, e Cora, care are 15lei taxa daca iei sub 300lei, nimic daca iei peste 300 si poti sa comanzi vreo 200kg inainte de a mari taxa din care max 60l de apa
https://www.cora.ro/faq
"Taxa de transport pentru livrarea la domiciliu este de 15 lei.
Limita este de 200 kg per comanda, din care maxim 60l apa. Curierul va aduce comanda pana la usa clientului, in cazul livrarii la bloc sau pana la poarta, in cazul livrarii la casa."

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Adry05):

Aha, ok, oricum si foodpanda folosesc rar, in general ma axez pe kfc si mancare chinezeasca, rar cand e sa comand, ma arunc si la altceva, ca mi-am luat tepe in draci cu burgeri "la reduceri" care costa mai mult decat la Mac

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Adry05):

"La takeaway au un costumer support foarte fain"
interesant... la foodpanda e exact pe dos, au avut pana la un punct apoi au scos de tot telefonul clientului, si acum (cum spuneam) nici macar review-uri nu mai poti sa adaugi... o sa mai dau o sansa lu' takeawaywinking
merci

| Adry05 a răspuns (pentru Zuzu1991):

Nasol, eu la take away le-am lăsat formulat seara și a 2-a zi la prima oră m-au sunat să afle ce s-a întâmplat, livratoru de la un restaurant mă lăsase și cu produse pe minus, și cu mai mulți bani și nici bon nu-mi dădude, și au sunat la pizzerie și i-au pus de la pizzerie să mă sune înapoi și să vină să-mi dea diferența de bani + bonul și mi-au dat și acel voucher (valabil un an parcă, să-mi comand ce vreau de unde vreau). la tazz am stat odată 3 ore după o comandă și tot ce mi-au zis când m-am plâns pe mail a fost „ne puteți confirma că ați primit comanda? mulțumim"