| Adry05 a întrebat:

Știți vreun magazin pe Aliexrepss care vinde bijuterii 100% argint/aur? Aș prefera din experiența persoanlă să-mi recomandați, că după filtru pot și eu să caut big grin. Mulțumesc

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Bijuterii 100% aur (24 karate) nu se fac, fiindca este foarte moale si se deformeaza usor in timpul purtarii.
Aurul pentru bijuterii se face in aliaj cu alte metale, cel mai "pur" fiind de 22 karate.

| Adry05 explică (pentru Bula):

Ok. poate nu m-am exprimat bine, mă refer să nu fie suflate cu aur sau alte din astea

| Bula a răspuns (pentru Adry05):

Bijuteriile vandute prin internet au grad de risc foarte ridicat!
Cel mai bine este sa cumperi bijuteriil direct de la bijutier, care pune si marcajul (de garantie, din 3 cifre) pe produsele lui.