| Alexa1234a a întrebat:

Știu că mai am timp...dar voiam să vă întreb...
Câte haine ar trebui să-mi iau pentru liceu? (nu mai am nimic de anul trecut ( din a 8 a) pentru că le-am dat sau s-au uzat).
Trec a 9a

7 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

2 perechi de pantaloni, 4 camasi albe, poate vreo 3 tricouri albe si cam atat...
Nu mai zic de sosete sau de lenjerie intima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti lua multe haine de acum. Cel mai bine este sa iei cate putin si pe parcursul intregului an. Nu te grabi sa iei tot dintr-odata

| Albinuța767 a răspuns:

Îți iei pe parcurs nu îți iei un sac de haine într-o zi. Și eu trec în a 9 a și o să îmi iau cate ceva frumos de câte ori o să merg in oraș. Nu merg foarte des deci? Și tu la fel îți azi o bluza, tricou. Săptămâna viitoare o pereche de pantaloni pantofi. Celălalta săptămână rechizite și tot așa cate puțin.

| S5e a răspuns:

Nu trebuie sa iti iei, de pe acum multe haine.Mai bine ti, le iei pe parcursul anului de scoala.Fiindca te poti schimba, si dupa sa, nu-ti, para rau.

| Alexandra2Elena a răspuns:

Îti iei câteva atunci la început si dupe vezi pe parcurs.

| AlinutzaAlina1999 a răspuns:

Pai majoritatea liceelor au uniforma

| popular a răspuns:

Ieti in fiecarre saptamana cate un set de corp si mai departe vezi si tu