| LadyByanka a întrebat:

Azi am facut o prostie si nu stiu ce mi-a trecut mie prin cap ca sprancenele mele au cam crescut si ar trebui sa fac ceva(nu am penseta la mine) si am luat bigul si din greseala am luat si putin dintr-o spranceana...acum voiam sa va intreb cam in cat timp ar trebui sa creasca inapoi cum era(avm in vedere ca e taiata si nu smulsa)

Răspuns Câştigător
| Sophie26 a răspuns:

Deci daca te dai cu ulei de ricin, vor creste de o gramada de ori mai mult, decat daca le-ai lasa ceva timp sa-ti creasca. Uleiul ala te ajuta, intr-adevar, dar va ramane "intiparit" in piele si vor creste rau. Eu in locul tau le-as lasa de la sine sa creasca si as masca acel loc cu un creion. Funda?

4 răspunsuri:
| pinkflower a răspuns:

Pai si cand te faci cu bigul pe picioare, in cat timp creste? Cam o saptamana, deci tot atata timp va dura si pana iti va creste spranceana. Pana atunci fa-te zilnic cu un creion de sprancene, nici nu se observa.
De acum sa ai grija! Te-am pupat :*

| Etelca a răspuns:

Intr-o luna ar trebui sa fie ca noi.Recomand ca atunci cand iesi pe afara sa folosesti un creion sau fard pentru a le umple, daca te deranjeaza aspectul lor actual.Da-te in fiecare seara pe sprancene cu ulei de ricin ce stimuleaza cresterea parului si spala-l bine dimineata.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3-4 saptamani, da-te si in fiecare seara cu ulei de ricin ca sa grabesti cresterea.

| Sophie26 a răspuns:

Daca te dai cu ulei de ricin, vor creste mereu... Treaba ta. Cine a mai pomenit sa te pensezi...cu bigul?! Esti maimuta?! Oh, Doamnee! Daca tot zici ca nu aveai penseta, puteai sa dai si tu 10 lei sa te duci la un salon sa te faca. Off, off.