| GEORGE5067 a întrebat:

Aceasta intrebare o sa o adresez absolventilor de liceu. Anul acesta am trecut in clasa a-XI-a si as vrea sa stiu cam cat timp ar trebui alocat zilnic pentru teme si invatat pentru a avea o nota de peste 8.50 la BAC?

1 răspuns:
| Luca00000000 a răspuns:

Nu sunt abolvent de liceu, sunt totusi clasa a 12-a.
Trebuie sa iei in calcul:
- profilul ales
- ce se da la bac
- ce alegi la bac
- programa
- timpul actual
- timpul pe care il doresti a aloca
- capacitatea autoevaluarii.

Trebuie sa stii sigur cum si in cat timp poti retine o anumita cantitate de informatii. Fie acele informatii legate de romana, matematica, geografie, fizica, chimie, biologie etc. Trebuie sa iti placa si trebuie sa ai timp si pentru relaxare si alte materii cat de cat,
Eu personal iti sugerez sa faci meditatii sau sa soliciti ajutor iar respectivii iti pot spune cu exactitate dupa ce te cunosc cum si cat trebuie sa lucrezi.