| raluca_2332 a întrebat:

Tocmai mi-am scapat telefonul in apa in cada cand faceam baie si acum apare numai pe jumatate de ecran...si as vrea sa-l repar...cam cat mar costa?big grin

12 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

Nebuno ce cautai cu telefonul in cada

| Savy a răspuns:

"Tocmai" inseamna cat timp in urma? Scoate tot din el (sim, card, baterie), pune-l in orez (acoperit complet) pana maine, apoi il lasi cateva ore cu spatele in sus sub o veioza/lampa de birou. Sa nu te manance sa incerci cu uscatorul de par, ii nenorocesti cablajul.

| qtheodora a răspuns:

Eu i-am scapat telefonul mamei pe jos si s-a spart display-ul aparea pe jumatate negru...sa dus si sa interesat cat ar costa si somnul acela a spus 100 lei depinde si in ce oras esti si ce telefon ai...

| Baton a răspuns:

Lasa-l la uscat pana maine.
daca e telefon mai nou lasa-l doar la uscat
daca e ceva mai vechi si iesit din garantie il poti desface si apoii sa il stergi cu servetele de bucatarie si apoi sa il lasi la uscat.
am patit-o si eu dar a trebuit sa il fac bucati bucati si sa il las la uscat.si dupa 2 saptamani nebagat in seama a functionat.

Răspuns utilizator avertizat
| raluca_2332 explică:

Am un Samsung E250 si e mai vechibig grin il am de vreo 7 luni cam asa si a zburat si de la etajul 4 si tot a mers dar acum nu stiu ce sa-i mai faccryingDaca afla mama sau tata ma omoara... iar daca nu il bag in seama parintii vor vrea sa ma sune... o sa ma sune unde? pe cur?

| NighTy a răspuns:

Eu zic 20-30 Lei.
Mai mult nu cred.
BAFTA!

| inafewwdaysT a răspuns:

Salut! Si eu am avut o experienta asemanatoare? dara tine e ma bine! Vreau sa spun ca o l.am scapat in WC la scoala si a stt ceva tomp acolo ' da depinde si de ce telefon ai. Io am Nokia. 5800 si la capitolul baterie sta f fff prost(daca nu. l lasi o noapte la incarcat a doua zi e mort) si l.am dus la service peste o saptamana unde mi. a zis ca nu mai am c sa. i fac M.am dus l alt service unde i.am zis ca l.am scapat ieri sh mi l. a facut da saracu numai avea baterie si de aia aia de la service n.au putut sa. l deschida dacand l. a luat tats aksa l. a pus la incarcat si s. a deschis. Atunci am fost cea mai fericita si pan la urma nu le.sm mai dat nici un ban alorade la service. (dar am fost ff norocoasa chestia asta s. a intamplat prin octombrie dar deziua mea pe la sfarsitul lu august, chiar in ziua aia cand eram fericita ca am primit kdouri l.am scapat pe str...noroc ca l. a gasit odoamna cumsecade

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi nu trebuie sa-l repari, trebuie sa-l lasi sa se usuce bine si dupa aia daca mai ai probleme sa te duci sa-l repari. In general cand se usuca merge bine adica normal. Dar trebuie sa-l usuci bine sa nu ramana nici un pic de apa, scoatei bateria, carcasa si incearca sa-l pui la soare sau in casa la caldura si usucal chiar si cu freonu.

| sKilL a răspuns:

Depinde de ce telefon ai... in general in jur de 150-200 Ron. poate ajunge si la 400, depinde de ce telefon ai tongue

| Jello a răspuns:

Intrebare:

Ce cautai cu telefonul in casaa? laughing

| Coraliá_4323 a răspuns:

Buna. Mie mi-a scapat telefonul in apa acum cateva luni, m-am panicat la inceput. Nu mergea mai nimic la el. Dupa cateva ore, s-a uscat si a mers perfect, si acum merge binehappy. Este pe touch screen :*. Si daca nu isi revine ai putea sa il duci sa ti-l repare, nu cerd ca este mai mult de 30-40 de lei :*