| zuzukaeu a întrebat:

Top cele mai bune parfumuri dupa parerea vostra, si ce parfumuri folositi, care persista mult sunt fresh si puternice sa se simta, mie imi place foarte mult ceia ce folosesc in prezent givenchy ange ou demon, bvulgari bvl, dolce &gabbana red, si am si un litlle black dress.am mai folosit inainte pour poison dior, lacoste, si mai imi scapa cateva acum. spuneti topul care va place si ce folositi in prezent.as vrea sa-mi iau unul acum dar nu ma pot hotari, as incerca ceva nou dar mi-e teama ca nu imi va place, sunt f pretentioasa la mirosuri, cum spuneam cele cu care m-am obisnuit si imi plac sunt primele 2 enumerate mai sus.as vrea unul din acestea cu bvulgari nu as da gres Bvlgari Blv Notte EDP, Bvlgari Omnia Amethyste, Calvin Klein Be Unisex, Givenchy Ange Ou Demon(dar de asta mai am), Jean Paul Gaultier Classique, Carolina Herrera 212 Sexy. complicat mi-e teama sa nu dau o gramada de bani si sa nu imi placa daca e ceva nou ma gandesc sa merg la mall si acolo la parfumerie sa o rog pe vanzatoare sa ma ajute sa aleg din cateva sa dau pe hartiuta de aia si apoi acasa eventual sa ma hotarasc care imi place ca pe moment nu pot sa ma decid din mai multe.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa va dau eu un top al meu .
1.bvulgari clasic albastru pentru femei cel mai tare tine mirosul pe o gaina chiar si dupa ce o speli.dintre toate de la bvulgari asta mi se pare cel mai tare.
2 givenchy-ange ou demon urmat de very iresistible faore foarte placut ,usor,fresh cu arome frantuzesti cred ca o sa mi-l iau de curand m-am indragostit de elhappys-ar putea sa-l intreaca pe ange ou demon.
3.CK be EDT
4.Davidoff - Cool Water .
5colce&gabana rosu.ar mai fi si altele dar ma opresc la astea.

19 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

In prezent folosesc : Chanel no 5, Dolce&Gabbana, Pur Blanca Percive, Far Way depinde de zi si de starea de dispozitie.

| EUSIATIT a răspuns:

Nu ti voi enumera 5 iti dau numai 1 cauta l si pe net [LA DANZA ]este 159 de ron se poate face comanda pe net. si daca l iei o sa mi spui ca am avut dreptate [persista 3 zile ff probleme. si sigur nu vei sp la prietene ce parf ai. Te rog crede ma si i ati l daca ti doresti intr-adevar ceva bun.[e de la firma ZEPTER] care acum pe linga oale si multe alte produse are si cosmetice + parfum barbatesc. astept vesti de la tine seara buna

| KatherineSparks a răspuns:

Givenchy - Ange ou demon
Ralph Laurent

| Meryem027 a răspuns:

1. Versace
2. Bvulgari de dama
3. Paco Rabanne
Deci, stiu ca ti-e teama sa n-o dai gres, mai ales ca e vorba si de o suma destul de mare, dar crede-ma, astea 3 sunt grozave. Eu in prezent folosesc versace, persista si miroase grozav de bine. P. s, uite aici sticluta : http://www.google.ro/......tp?/imgres r:3, s:0. Te-am pupat :*

| idcatalin a răspuns:

Uite un top cu cele mai bune parfumuri din 2012 pentru femei :
http://www.topcadouri.ro/Top-5-Parfumuri-Dama.php

Daca vrei sa reziste mai mult un parfum trebuie sa folosesti un gel de baie si o crema pentru parfum, sau ceva de genul asta, tot pe site-ul ala am gasit.

| † RคŁûċค ◕ a răspuns:

Ce am folosit pana acum:davidoff cool water, percieve, little black dress, far away, rar pearls, summer white, grace, chanson d'eau, channel no5, pur blanca.asta imi amintesc big grin thinking
imi plac toate =p~

| Cherisheverything a răspuns:

My favourite ever este Amor Amor de la Cacharel

| gya_8439 a răspuns:

Purple lips, paco raabbane toate, Cacharel: AmorAmor, dolce and gabbana feminine, bourjois cosmic girl, nina rici love in paris, Giorgio Armani Idole d'armani, Givenchy Ange ou Démon Le Secret, Givenchy Lovely Prism, Givenchy Very Irresistible, Givenchy Very Irresistible Sensual, Calvin Klein Euphoria, Versace Bright cristal, eu iti zic ce folosesc si in prezent eu si mamabig grin happysa iti mai zic iti mai zic cateva big grin, Christian Dior Diorella Les Creations de Monsieur Dior /cacharel-amor-amor tentation, Dolce & Gabbana Rose The One, Prada Prada asta am folosit in ultimi 2 ani si folosesc in prezent daca mai vrei imi zici si iti mai zic big grin )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Persista cele originale. Cele mai bune sunt cele care-ti plac tie. Cum sa ceri un top cand gusturile sunt atat de diferite?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I use:rock'n rose-valentino
burberry classic
moschino-funny
chanel 5
black xs -paco rabanne
unul de la azzaro
si mai am catvhappy

| Anonima_9977 a răspuns:

Eu deja mi-am facut un top 5 al parfumurilor mele preferate caci stiu cate bataie de cap este:

1.Bvulgari Omnia Cristalline
2.Gucci Rush
3.Cacharel: AmorAmor
4.Salvadore Ferragamo
5.Calvin Klein:Truth

| zuzukaeu explică:

Hai sa va dau eu un top al meu.
1.bvulgari clasic albastru pentru femei cel mai tare tine mirosul pe o gaina chiar si dupa ce o speli. dintre toate de la bvulgari asta mi se pare cel mai tare.
2 givenchy-ange ou demon urmat de very iresistible faore foarte placut, usor, fresh cu arome frantuzesti cred ca o sa mi-l iau de curand m-am indragostit de elhappys-ar putea sa-l intreaca pe ange ou demon.
3.CK be EDT
4. Davidoff - Cool Water.
5colce&gabana rosu.ar mai fi si altele dar ma opresc la astea.

| Mawrytzyo a răspuns:

Io folosesc str8 si adidaswinking da e mai important sa te speli inainte si sa te dai cu anti-perspirant laughing

| LLioopo a răspuns:

Mai bine du-te intr-un magazin special pentru parfumuri si vezi diferite monstre! Care iti place mai mult cumparo!

| AdelinaHuluban a răspuns:

1. Alien de la Thierry Mugler (cred ca ai auzit de el e foarte bun, are si un site official, si creaza si haine nu numai parfumuri, atat si makeuphappy )
2.Idole d'Armani de la Giorgio Armani
3. Diamonds de la Giorgio Armani
4.Bright crystal de la Versace
5.Coco Mademoiselle de la Chanel

primul e pericolbig grin

| Necula_Vasile_1987 a răspuns:

Uite aici un articol util cu cele mai bune parfumuri pentru barbati: http://www.jurnalul24.ro/......-viata-sa/

| DianneD a răspuns:

La parfumuri ca si la altele gusturile difera dar mie personal imi plac cel mai mult Thierry Mugler Alien si Christian Dior Jadore, sunt preferatele mele momentan. un top care zic eu ca e destul de bun pentru parfumurile de dama il gasesti aici http://esente-parfumuri.ro/top-15-parfumuri-femei/

| daryasweet a răspuns:

Top 5 1. dolce gabbana the one, 2.ch. dior jadore 3.chanel chance 4. Yves s. l. cinema 5. cerruti 1881