| JimmyTraore a întrebat:

Uite am gasit alt calc la acelasi pret... asta e mai bun?

*Tip procesor Intel Pentium IV
*Frecventa procesor (MHz) 3000
*FSB (MHz) 800
*Sloturi memorie 2
*Sunet integrat Da
*Retea integrata Da
*Sloturi 1 x PCI express low profile
*2 x PCI
*Tip memorie DDRam 2
*Memorie RAM (MB) 1024
*Capacitate HDD (GB) 80
*Viteza de rotatie HDD (rpm) 7200
*Interfata HDD SATA
*Tip unitate optica Dvd-Rom Slim
*Tip carcasa desktop
*Porturi 1 x RJ45
*6 x USB 2.0
*1 x Paralel
*1 x Serial
*Cablu de alimentare Da

Răspuns Câştigător
| nashu40 a răspuns:

Salut!
Eu am un calculator de vreo 8 ani care seamana mult cu al tau la configuratie. Procesoare Pentium 4 nu se mai fabrica de vreo 4 ani, dar de gasit le mai gasesti. Al meu are frecventra procesorului de 2, 66 GB, al tau de 3 asa ca suna bine.La fel suna destul de bine tipul de memorie DDR 2. Em am DDR1, tot cu 2 sloturi si maximul pe care il pot atinge este de 2 GB de memorie. Dar daca are 2 sloturi ii mai poti pune o placa de memorie si poti ajunge la 2 GB, destul de suficient zic eu. Actualmente eu am memorie exact ca al tau 1024 si se misca bine pe xp. Mai greu e cu windows 7, care mananca multe resurse si se misca greu.
Singurul care nu suna bine e HDD-ul. 80 de GB e destul de putin, cateva jocuri plus programele care trebuie si deja nu mai ai spatiu. Deci poti schimba hard-ul cu unul mai mare. Pe conexiune SATA cred ca gasesti hard-uri si la 500 de GB.
Cam atat. Acum depinde de tine ce preferinte ai. Dupa cum ti-am zis eu sunt destul de multumit de al meu.
Bafta!