| UnulSimplu312 a întrebat:

Un suport de umerase pana la 70 care chiar sa tina si sa fie pe roti?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă cumperi, poate ăsta ţi-e bun iar dacă vinzi, dă şi un preţ
https://www.emag.ro/......DJGGYNBBM/

Bula
| Bula a răspuns (pentru sierra1):

A spus "pana la 70"!
Tu ai dat link-ul la un suport care costa 530, adica de peste 7.5 ori mai SCUMP. tongue

Bula
| Bula a răspuns:

La asemenea pret se poate doar daca faci TU unul.
Ai nevoie de:
- o placa de lemn (poate fi de la un mobilier care nu se mai foloseste)
- 4 roti pivotante fara frana (5.50 lei/buc. = 22 lei)
- 2 tevi de galerie din metal de 160cm x 2cm (18.00 lei/buc. = 36 lei)
- 2 profile T din PVC cu gaura de 2cm (3.50 lei/buc. = 7 lei)
- 8 holtsuruburi pentru fixarea rotilor pe placa de lemn (= 2 lei)
Total = 67 lei.

| sierra1 a răspuns (pentru Bula):

Omul vrea "suport de umerase pana la 70 care care chiar să ţină" - asta propus de mine suportâ până la 100 kile, asta mă face să cred cu tărie că suportă şi condiţia de 70 a întrebătorului.
Deci matematicianule (a fost greu cu împărţirea?), condiţia de şapte şi ceva de ori mai scump, e inventată de tine. Userul a scris până la 70 (vezi bine) - kile sau umeraşe. Altfel lasă-l să exprime în consecinţă şi apoi sari în diagonală

Bula
| Bula a răspuns (pentru sierra1):

Intrebarea NU SPECIFICA UNITATEA de MASURA, adica la ce se refera acel "70".
Ca urmare, daca se refera la CUMPARARE, in acest caz este vorba IMPLICIT de bani!
Si nu este vorba nici de metrii, bucati sau greutatea bancnotelor! tongue

Problema este ca, unii doresc multe, dar nu stiu nici macar sa formuleze o intrebare!
Iar la intrebari aiurea si raspunsurile vor fi pe masura... big grin

P.S.
Daca este facut ca lumea, si suportul propus de mine rezista, chiar si peste 100Kg, deci se incadreaza si la greutatea suportata, si la cost!

| sierra1 a răspuns (pentru Bula):

Păi lasă-l pe intrebător să ne lămureaască. Poate vrea să vândă nu să cumpere şi noi ne agităm aici de pomană. Nu există sens IMPLICIT - fiecare crede ce vrea şi înţelege ce vrea, excepţie întrebătorul.

| UnulSimplu312 explică:

Vreau sa cumpar laughing dar sunt bune si sfaturile