| antrebarisiraspunsuri a întrebat:

Unde sunt fabricate produsele Ralph Lauren? Am cumparat recent o camasa (second) si scrie made in China. Are multe etichete si materialul e de calitate, ma indoiesc sa fie fake. Oare este fabrica Polo in China? Am mai cumparat haine (originale) de la alte branduri fabricate in China. Ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ai auzit de Malaezia? Acolo brandul renumit in componente de biciclete Shimano, de origine japoneza, fabrica multe din produsele sale. Si te asigur, ca un biciclist impatimit ce sunt, ca calitatea lor nu lasa de dorit. In ziua de azi, nu trebuie sa te mai sperie daca vezi "Made in China", sau Malaezia, sau Taiwan (care, tot in domeniul bicicletelor, a scos una din cele mai apreciate biciclete de pe piata, Merida, de conceptie si productie strict taiwaneza), pentru ca globalismul permite ca producatorii renumiti sa produca cu mina de lucru ieftina ceea ce altfel ar costa mult mai mult, fara a face insa rabat de la calitate, productia fiind strict supravegheata. Vorba aia: lumea a devenit un sat mai mare happy.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca este made in China, este o camasa fake (replica, copie).
Ralph Lauren se fabrica in USA.

https://en.wikipedia.org/wiki/Ralph_Lauren_Corporation

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

China, India. Unele se fabrică sub licență, deci legal.

| Goete a răspuns:

Mercedes si multe marci cu renume fabrica in China partial sau total produsele lor.
China nu este sinonim cu proasta calitate.
In schimb deja - datorita conjuncturii existente -multinationalele incep sa iasa din China