| AlexAL275 a întrebat:

Recent mi-am achiziționat o pereche de adidași stil gheată puma ralph sampson de pe site-ul celor de la eMAG. eMAG și Fashion Days sunt același, Fashion Days din câte știu este deținut de eMAG. Adidașii de la 400 de lei și ceva de lei, s-au redus la 234 parcă. Mi-au venit adidașii, arată super bine, dar pe cutie scrie că sunt made in China, iar când deschizi cutia ai un așa zis manual de întreținere care este în japoneză. Eu nu cred că s-ar încurca eMAG cu produse care nu sunt originale. Ce părere aveți?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Mergi într-un magazin „de firmă" și vezi câte chestii sunt Made in PRC...
Chiar se spune că cele mai cunoscute cuvinte din lume sunt chiar astea: „made in China"! rolling on the floor
Chiar și Apple își face gadget-urile acolo.

| florin926481f a răspuns:

Mereu am avut impresia ca nu sunt originale, preturi mult mai mici fata de concurenta, ar fi trebuit sa te puna pe ganduri

| AlexAL275 explică (pentru florin926481f):

Asta așa e, dar cam toate lucrurile sunt făcute în China, acolo e multă forță de muncă și este și o țară dezvoltată. Mă gândesc că poate sunt aduse de pe piața asiatică, acum nu știu. Oricum, produsul în mod normal nu face atât de mult cum vedem noi, la el se mai adaugă și TVA

| MadalinLVM a răspuns:

Sunt foarte multe produse pe eMAG care nu sunt originale.

| AlexAL275 explică (pentru MadalinLVM):

Vândute de ei nu cred