| lays a întrebat:

Vad peste tot coliere si cercei de genu':
http://www.the-jewelers-treasure.com/......gs_324.JPG
mi-am luat si eu unii din material textil dar tot cu tanti aia:D
am inteles ca e venus, zeita frumusetii dar nu sunt sigura. ce semnifica?

4 răspunsuri:
| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg a răspuns:

Sunt hidosihee heede batranutzeoh go oncand ii avea vreo 60 d ani atunci oi purta deaiailaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acea tanti are o semnificatie, cerceii aceia sunt finuti, vechi dar la moda si reprezinta puritatea, numai de o lady care stie sa se poarte are trasaturi frumoasa si stie sa vorbeasca ii poate purta, cineva cu gusturi rafinate, si se poarta numai la petreceri cu masti sau cele de seara mai vechi ca pe vremea cu imparatii si castele,-nu-i poti purta cu orice bluza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cameea este un obiect de podoaba din piatra fina, cu o figura de femeie sau cu un motiv decorativ in relief. Inobilata prin purtarea ei de catre Regina Victoria, cameea a devenit preferata femeilor din inalta societate. Bijuteria simbol a modei de la curtile regale din secolul XIX, cameea si-a pastrat farmecul si in secolul XX si a revenit in tendinte in ultimii ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bijuteriile pe care le-ai vazut sunt cu camee. Cameea este un obiect de podoaba din piatra fina, cu o figura de femeie sau cu un motiv decorativ in relief. Inobilata prin purtarea ei de catre Regina Victoria, cameea a devenit preferata femeilor din inalta societate. Bijuteria simbol a modei de la curtile regale din secolul XIX, cameea si-a pastrat farmecul si in secolul XX si a revenit in tendinte in ultimii ani.