| anonim_4396 a întrebat:

Ce semnifica gropițele lui Venus eu le-a nu înțeles ce reprezintă e ceva de rău sau de bine?

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Gropitele lui Venus se mostenesc si sunt considerate un semn al frumusetii. Se numesc popular "gropitele lui Venus", dar stiintific "fossae lumbales laterales (fose lombare laterale). Sunt "create" de un ligament care conecteaza osul iliac de osul sacru, iar vizibilitatea lor este data de articulatiile care fac aceasta legatura, dar si de mostenirea genetica si de greutatea corporala. Inca din antichitate sunt considerate o marca a frumusetii, iar in zilele noastre despre femeile la care sunt vizibile se spune ca sunt in forma si au foarte multa energie. In ochii barbatilor, vederea lor se pare ca reprezinta o forma de a scapa de stres, avand o puternica latura sexuala.

2 răspunsuri:
| syd2 a răspuns:

E ceva foarte rau, du-te la control imediat la un psihiatru bun

| marianaustroi a răspuns (pentru syd2):

Ce are aici psihiatru? Vreau răspunsuri normale