| EmaEmax a întrebat:

Voi asteptati reducerile din mall sau dati iama in colectia de toamna? laughing Incepe acum scoala si ma cam doare inima la ce preturi sunt in mall, stiti cumva cand incep reducerile de toamna?

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Acum am observat prin malluri ca e "reducere" (doar pe eticheta, ca pretul normal este cel care il avea si in timpul toamnei, iarna l-a scumpit, ca acum vara sa-l "reduca", sau mai bine zis Re-aduca, la pretul initial din toamna). Reducerile astea sunt de 50-70%, si daca chiar ai noroc sa gasesti ceva de calitate, nu ezita sa-ti cumperi din timp. Insa nu iti recomand sa-ti iei pantofi/sandale reduse, eu am facut greseala intr-un magazin Moa, iar dupa nici 2 saptamani de mers, au inceput sa se desprinda talpile, dovada ca erau de mult timp acolo, iar in contact cu canicula de afara, lipiciul si materialul au cedat.

Cumpara-ti acum ce gasesti si ce iti place (insa Redus cu adevarat, nu de la 150Lei, sa fie redus la 140, ca n-ai facut niciun targ). Iti propun sa pui de acum niste bani deoparte, cum fac eu, si cand vin reducerile alea adevarate de toamna, dai buzna in magazin si ce gasesti, iti cumperi. Pa pa!

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sa stii ca mai exista si alte magazine, in afara celor din Mall. Asta, daca tot de "doare inima" de preturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toamna. De aceea i se spune reducere de toamna

| EmaEmax explică (pentru anonim_4396):

Haha laughing Mi-am dat si eu seamawinkingdar prin ce luna?

| backback a răspuns (pentru EmaEmax):

Incepand de prin 28 august

| Tyrr a răspuns:

Normal ca astept reducerile...dar daca stau bine sa ma gandesc mai bine imi iau bilet de avion pana la Paris si ma duc acolo la cumparaturi, pentru asta(ca sa iesi bine cu banii ) iti rezervi un bilet de avion din timp ca sa nu dai foarte mult pe el (ultimu dus-intor a fost 79 lei si l-am luat cu 6 luni inainte) acolo hainele sunt mult mai ieftine cand sunt reduceri...(acolo se tin cont de reduceri, cand aici pretul inainte de reducere creste si dupa da inapoi....cica asta e reducere)

| razicopilprost a răspuns:

Eu zic sa te duci la cumparaturi acum, pentru ca reducerile incep pe la inceputul lunii viitoare...si oricum marfa noua se va scumpi deci reducere vei primi doar la marfa veche..si cine stie cum arata acele produse.:s..bafta.