| AndreiAron656 a întrebat:

Vreau sa achizitionez de pe pc garage un produs in valoare de 4000lei cu card online BRD Finance. Mi-au cerut datele in timpul comenzii deoarece necesită card online. Comanda va fi plasată la sediu?
Este in regula totul? Nu am mai comandat niciodata dupa pc garage.

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

"Dupa" PCGarage in teorie nu exista nimic, maxim alt bloc. Serios vorbind, odata ce ti-ai dat comanda, si ma refer si o data si odata pentru ca tu ai depus cel mai probabil 2 comenzi, sper sa ti se anuleze una (daca nu se plateste se anuleaza automat) tu aleg unde e livrata; comanda e "plasata" online; livrata, e unde zici tu sa vina. Daca ai platit cu card de debit, suma ti s-a retrad automat de pe card, daca ai avut. Altfel, o sa vezi acolo ca ceva e in neregula. Daca ai platit cu card de credit, la fel, daca ai limita mai mare de 4.000 (si cel mai probabil ai) o sa vezi ca totul e ok sau nu.