| Yee a întrebat:

Vreau sa cupar o carte de pe Amazon. Daca livreaza aici in Romania, cat de mare e costul de livrare si care e metoda de plata?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| figarro a răspuns:

Pe Amazon poti plati doar cu cardul, debit sau credit, exclusiv. Nu se poate plati in niciun fel ramburs.
Taxele de transport variaza in functie de volumul si greutatea produselor. Pentru carti m-as astepta la 10-15 USD per comanda (depinde bineinteles ce comanzi). La comenzile de pe site-urile Amazon din afara SUA se mai adauga si TVA si alte taxe vamale (daca este cazul). Daca comanzi de pe Amazon Germania, Italia, Spania, Franta platesti doar transportul.

Mai multe detalii gasesti aici: https://shopniac.ro/amazon-livrare-romania-17096/

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După ce comanzi cartea, îți spune ei cât costă trasnportul. Plata o faci cu cardul tău în lei.

| mihai69 a răspuns:

Costul livrării apare chiar pe pagina produsului.
Dacă e vorba despre un e-book, atunci evident costul e zero.
Plata se face online, cu cardul (direct sau prin PayPal).

| Zuzu1991 a răspuns:

Livreaza in Romania
mai multe informatii:
https://www.google.com/......ps?/search

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Card, paypal. Vine de la un depozit ori din Germania ori mai aproape gen Italia sau unde mai e amazon.

| wj a răspuns:

Metoda de plata cu siguranta este cu card bancar online. Costurile ar trebui sa le aflii inainte de a pune comanda.