| Gabriello02 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar LG Optimus Sol, telefonul vine decodat sau va trebui sa il decodez?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. Daca il iei la oferta, de la Orange sau de la Cosmote, sau altele, s'ar putea sa fie codat. Oricum, decodarea este vreo 20-30 lei, din cate am auzit.
Daca il iei separat, adica de la Altex sau alte magazine in general nu este codat. De obicei pe cutie, este o banda pe care scrie ceva de genul : "Blocat in reteaua X". Daca ai ocazia sa vezi cutia de acolo iti dai seama, daca nu si vrei totusi sa afli, intreaba distribuitorii, sau vanzatorii, operatorii de la care vrei sa iti iei lgicu. big grin Eu am un LG da nu ma impac DELOC cu el. Eu zic sa te mai gandesti -daca nu esti prea sigur-, si apoi sa faci "mutarea". Succes happy

| SNOWTIGER a răspuns:

Ceau nu stiu sigur mie nu mi-a venit decodat