| rrrbeto95 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un macbook pro din S.U.A pentru ca sunt preturi mai bune ca la noi. Din ce magazin pot sa cumpar?

7 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

La ce vrei sa folosesti notebook-ul? Esti hotarat asupra brand-ului?
Ma gandesc ca daca cerintele tale nu sunt foarte mari, nu ai de ce sa te complici cu un macbook din SUA. Noi am testat un MacBook Pro si am fost incantati de el.
http://laptopnews.ro/review-apple-macbook-pro-2011-15-inch.html

| rrrbeto95 explică (pentru laptopnews):

Sunt pasionat de fotografie asa ca folosesc foarte mult Adobe Lightroom si Photoshop. De curand am inceput sa invat sa folosesc Adobe aftereffects si Sony vegas pentru editat filme. Cerintele mele nu sunt foarte mari, mi-as dori un macbook cu SSD pentru viteza si un i5 cu placa video integrata mi-ar fi de ajuns. Am incercat de cateva ori mac-ul la mediagalaxy si am fost impresionat de OS. M-am saturat de windows si de aceea sunt hotarat sa trec la mac.

| laptopnews a răspuns (pentru rrrbeto95):

Am inteles. Din pacate nu iti pot recomanda un magazin din SUA, dar configuratia la care te gandesti e in regula. Tine cont si de diagonala, e incomod sa lucrezi pe un ecran de 13 inch, deci ia in calcul fie varianta unui monitor extern mai mare, fie o diagonala de cel putin 15 inch de la inceput. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wal-mart

| DimLight a răspuns:

Poti sa iti iei in.de (in general e cam greu de adus din USA iar daca aduci e pret destul de mare la un asemenea colet) mai gasesti pe okazii dar probabil stii.

| rrrbeto95 explică:

Walmart nu livreaza in Romania + ca nu am gasit macbook la ei pe site(am gasit doar accesorii) straight face