| Zac a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un samsung corby. Imi puteti spune ceva despre el?

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Eneral Versiuni
Retea GSM (850 / 900 / 1800 / 1900 MHz)
Anul aparitei 2009-08-15
Dual SIM Nu
Dimensiuni 103 x 56, 5 x 12, 4 mm
Greutate 92 g
Ecran Tip TFT, 256K culori
Dimensiune 240 x 320 pixeli, 2.8 inches
Alte -Smart Unlock
-Cartoon UI
Tonuri de apel Tip Polyphonic (64 channels), MP3
Personalizare Download
Vibratii Da
Memorie Agenda telefonica 1000 intrari, agenda cu imagini
Registru apeluri 30 formate, 30 primite, 30 pierdute
Memorie interna -50 MB
Slot card de memorie microSDHC pana la 8 GB
Transfer de date GPRS Clasa 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
HSCSD Nu

EDGE Clasa 10, 236.8 kbps
3G Nu
WLAN Nu
Bluetooth Da, v2.1 cu A2DP
Port infrarosu Nu
USB Da, v2.0
Functii Mesaje SMS, MMS, Email
Browser WAP 2.0/xHTML, HTML
Jocuri Da
Carcasa Gri, Negru,Portocaliu,Galben, Verde, Diverse desene
Camera 2 MP, 1600x1200 pixeli, video
Sistem de operare
GPS Nu
Radio Da, radio FM cu RDS
TV Nu
Java Da MIDP 2.0
Alte functii - Java MIDP 2.0
- MP3/AAC/WMA/MP4 player
- MPEG4/3GPP/H.263 player
- Radio FM
- Organizer
- Hands-free incorpoat
- Reportofon
- T9
-Retele sociale,Twitter, Facebook, Yahoo
-Iesire audio JACK 3.5 mm
-Fata carcasa tip XpressCover
-H.263/H.264/MP4/WMV player
Acumulator Tip Li-Ion 960 mAh
Durata standby 730 ore
Durata convorbiri 9 ore
Service Platforma interna Platforma Samsung originala
Solutie decodare Da
Valoare SAR
Accesorii Incarcator
Handsfree
Handsfree Bluetooth
Car KIT
pret : 400 ron

16 răspunsuri:
| angela89 a răspuns:

Eu l-am avut.
pro: tine bateria destul de mult, aproximativ 5 zile.
contra: cand tastam un mesaj mai lung, touch-ul o lua razna... incepea sa scrie singur prin tot mesajul, sa stearga. si se ducea tot mesajul. e deranjant. am incercat mai multe telefoane corby si toate faceau la fel.
in rest, e ok telefonul.

| Zac explică:

Mi-am cumparat. E foarte tare! Mie imi plac cele sensibile. Am avut Nokia N97 dar nu e asa tare.

| CriSs20 a răspuns:

Buna si eu am vrut sa'mi cumpar tot Samsung Corby, dar vanzatorul mi-a recomandat Samsung S5600 deoarece sunt cam acelasi lucru numai ca S5600 are camera de 3.2, iar Corby de 2 e si mai firav doar ca ai la dispozitie mai multe culori la carcasa

| andrada a răspuns:

Da... e f fain,eu am (de fapt chiar acum stau cu el in mana). Are net,dar trebuie sa-l platesti si jocurile la fel ca nu are nici un joc. Si daca esti pe Orange primesti gratis sa vezi vremea, zodile, loto etc. E cam scump la liber dar merita. Eu am pe portocaliu dar tias sugere sa0ti cumperi pe alb. La mine in clasa eu cu inca 3 fete avem si toate suntem multumite de el. Are si daca incepi dieta sa-ti numere de cate zile ti dieta sau de cate zile ai renuntat la fumat (asta daca fumezi si vrei sa te lasi) e super cool dar e naspa cand te gandesti ca tel. alea mai asa au jocuri si asta care e la moda nu are jocuri decat daca le descarci. A si am uitat sa spun ca se aude mult mai tare cand vb decat la telurile obisnuite. Cumparai ca e super.
ceaw

| vis a răspuns:

E praf.

| NickiMinaj a răspuns:

Iti pot spune din experienta ca e foarte prost.

| ea_6589 a răspuns:

Da stiu ca o colega care are un corby si pur si simlu nu emultumita de el!
De ce? Are touch screen -ul foarte slabut! Si a zis ca nu isi merita banii! Si eu am vrut sa imi iau Corby insa m-am razgandit si mi-am luat un BlackBerry 8520 si sunt foarte multumita de el!

| Biank_8453 a răspuns:

Are doar 2 megapixels :S din cate stiu, mai bini i-ati unul cu 3, 2.
De exemplu Samsung s5320

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai super dupa mine.Nu are atatea aplicatii atatea chestii performante da` ai f bun mai ales pentru mine.
N-are wireless cei cam nasol da` are conexiune la net EDGE
are Bluetooth 2.1 parca camera de 2 mpx. si memorie interna pare-mise de 80 mb da nu's sigur, suporta carduri MicroSD de pana la 8 GB cred si are o gramada de carcase de schimb ce-i chiar tare.
Eu nu zic sa ti-l iei, ia-ti ceva mai performant decat Corby dar alegerea e a ta, dar macar daca iti iei Corby ia-ti d-ala cu wireless sau cu tastatura Qwerty.
Noroc happy

| BoboooBubuuu a răspuns:

Pai este in jur de 600-700 lei. Dar sa stii ca nu e prea bun pentru ca daca il ai de ex in buzunar si se atinge de pantaloni sau de bluza at se deblocheaza singur. Asa a avut verisoara mea si din greseala o data a sunat la cineva un numer necunoscut pentru ea si barbatul ala o suna din cinci in cinci minute. Deci mai gandeste-te

| colombo1 a răspuns:

Eu zic ca e undeva intre notele 8, 5-9, 5.Deci merita la pretul actual

| armyramo a răspuns:

Iti recomand Samsung Galaxy GTI5500 e cu mult peste Corby si face toti banii.

| AbrudanIonut a răspuns:

Te sfatuiesc sa nul cumperi am si eu dar sunt fff(foarte)dezamagit de el.
1.camera de 2megapixeli fara blitz se vede foarte urat
2. teme nu gasesti pe el pe internet ca nu se pot pune
3.cablu de date n-are si nu permite
4.sensibil
5.viteza la internet nu cum ar trebui sa fie
Alegeti ceva de aici WWW.TELEFONULTAU.EU

| cipivat a răspuns:

Mai bine i5500

| cipivat a răspuns:

Mai bine i5500

| Papushica_2133 a răspuns:

Paii.am si eu Corby...e destul de misto
camera foto e foarte misto(mie imi place sa editez pozerolling on the floor
are memorie mare(si fara card de memorie)
mai mult de atat nu stiu ce sa mai zicwinking