| Alex_9605 a întrebat:

Vreau sa imi fac un program pentru acasa cu exercitii fizice pe care sa le fac in fiecare zi pentru a pune ceva muschi si a ma mentine in forma pana la vara cand o sa merg la sala..Ma puteti ajuta cu niste exercitii, ceva?

14 răspunsuri:
| adeana a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa mergi de pe acum la sala, ca la vara sa se vada deja rezultatele. Pentru a pune ceva muschi ai nevoie de mancare sanatoasa, suplimente si exercitii date de un instructor. Pentru exercitii pentru acasa cauta pe youtube sau site-uri de profil.

| Alex_9605 explică:

M-as duce de pe acum dar inca nu am terminat cu scoala si nu am timp..trebuie sa imi finalizez mediile si la jumatatea lunii iunie ma apuc de sala si o sa iau suplimente de la Redis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Halbere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi se pare interesant site-ul urm.:
http://www.videosport.ro/view.php?cat=44&id=150
Nu uita, pentru un organism sanatos bea mai mult de 2 litri de apa pe zi si mananca sanatos.
Dar nu am inteles de ce nu te duci acum la sala? :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe youtube...eu de acolo fac abdominale...8 minute abs.sunt foarte bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea la prima ora de dimineata cand te trezesti sa faci niste flotari si dupa ce ai mancat micul dejun ar trebui sa faci o plimbare scurta cu bicicleta in mijlocul zilei poti sa faci din nou niste flotari putin joging si exercitiul cu bicicleta ala cu picioarele prin aer si seara mai ridica niste greutati ca in somn organismul sa lucreze bine atat pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acasa sunt multe lucruri de facut dar tot cea ce ai nevoie este anbitia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| ladyacadea0 a răspuns:

Exercitiul numarul 1
Stati in pozitie verticala cu spatele drept si picioarele departate in asa fel incat sa ajunga in aceeasi linie cu soldurile. Varfurile degetelor de la picioare trebuie sa fie orientate in fata, iar mainile ridicate in fata pana la nivelul umerilor. Din aceasta pozitie coborati trunchiul spre sol indoind genunchii. Reveniti la pozitia initiala si executati 10 repetari.

Exercitiul numarul 2
Stati in pozitie verticala cu spatele drept. Faceti cu unul dintre picioare un pas in lateral. Laba piciorului de degetele de la picioare trebuie sa fie indreptate in fata, iar genunchiul indoit. Reveniti la pozitia de inceput si executati 10 repetari pentru fiecare picior.

Exercitiul numarul 3
Stati pe un scaun cu spatele drept si asezati o perna intre coapse si genunchi. Incercati sa incordati muschii picioarelor cat puteti de tare si mentineti aceasta pozitie cateva secunde. Relaxati si executati 5 repetari.

Exercitiul numarul 4
Stati in pozitie verticala si ridicati incet unul dintre picioare in fata. Reveniti la pozitia de inceput si executati 10 repetati pentru fiecare picior.

| i0n10 a răspuns:

Salut!
http://exercitiifizice.gazduireromania.eu/
Asta cu siguranta o sa te ajute!;)
Exercitii fizice explicate video, articole despre alimentatie, si tot ce trebuie sa stii pentru a tine un antrenament acasa foarte usor.