| Annddrreei a întrebat:

Vreau sa imi iau ceva de pe amazon.de, sa am incredere? cum se face livrarea? imi ia banii de pe card in ziua in care imi ajunge comanda sau in ziua in care fac comanda? ce trebuie sa fac sa returnez? cat costa tranportul? Ce alytceva ar trebui sa mai stiu?

Răspuns Câştigător
| JMKANONIM a răspuns:

Pai, eu nu am comandat,dar din cate am auzit,nu prea e de incredere in Romania. Comanda ajunge GREU si vei fi taxat mult la vama,chiar daca produsele sunt ieftine. Livrarea se face prin posta, din cate stiu. Banii de pe card tii ia in ziua in care dai comanda happy... Ca sa returnezi, nu cred ca se poate, mai ales din Romania. Daca as fi in locul tau, NU prea as avea incredere...
FUNDA?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Banii se trag din card in ziua cand faci comanda!
Ca sa returnezi un produs cumparat, trebuie intai sa-i contactezi in scris pe cei care ti-au vandut produsul, sa le spui motivul pentru care vrei sa returnezi si sa vezi conditile lor de retur.
Daca produsul are scris in termenii de cumpararea ca nu se accepta retururi, atunci nu ai ce face si ramai cu produsul cumparat.
Citeste termenii si conditiile la cumpararea unui produs de pe amazon.de

| SmoKeToxic a răspuns:

Da unele lucruri sunt bune iar altele nu. Mai întâi uită-te sa vezi review-uri despre produsul respectiv, si sa vezi daca vânzătorul e de încredere. Banii iti sunt luați in ziua respectivă. Daca vrei sa returnezi ceva vorbești cu vânzătorul, ii spui care e treaba, daca e nevoie si câteva poze sa vada. Daca nu vrea sau nu răspunde, vorbești cu cei de la Amazon și îți dau ei banii înapoi, asta daca nu cumva ai stricat tu produsul. Produsul vine la posta, te suna cei de la posta si iti spun ca ai un colet. Despre transport trebuie sa vezi daca atunci cand il comanzi scrie " free shipping", asta înseamnă ca ai livrare gratis. Si acum sa iti spun cum este cu prețurile: daca comanzi ceva sub 10 euro, respectiv 10 dolari nu plătești nimic, nici taxa, nici vama, nimic. Dacă este peste 10 platesti o taxa in funcție de ce ai comandat, iar daca este peste 150 plătești si taxa si vama. Sper că ești lămurit, scuze pentru greșeli.