| FaraNumePls a întrebat:

Vreau să îmi iau un telefon cu prețul până în 900 de lei. As vrea să facă poze decente și să aibă memorie interna si RAM mai mare. Voi ce îmi recomandați? Dau fundita

Răspuns Câştigător
| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Pai, depinde ce sistem de operare preferi, si daca vrei sa fie un telefon mare, sau unul mic, usor de utilizat cu o singura mana.
Daca preferi IOS, iti recomand Iphone SE, are amprenta, pozele mai mult decat decent, foarte usor de utilizat cu o singura mana.
Daca preferi Android, ti-as sugera Samsung J5 2016/7, J7 2016, A5 2016.
Uite specificatiile lui A5 2016, care eu unul il cred cel mai decent pentru banii aia.
2gb ram, procesor octa core de 1. 5ghz, Android de 7, 5inch Super Amoled, camera de 13 si de 8, ecran usor curbat. Se misca mai bine decat un S6 Edge.
Nu iti recomand Huawei, am avut mai multe produse la ei, P9 lite(cel mai decent de la ei) si pot zice ca telefonul dupa o luna de utilizare, raspundea greu la comenzi, si in multi tasking avea momente de lag, des intalnite

7 răspunsuri:
| IIIshaneIII a răspuns:

Eu am ales p9lite 2017 si il recomand
+camera
+semnal
+sunet
+ercran
+procesor si ram
+baterie
-usb 2.0
-castile din pachet sunt jalnice
-decat 16gb memorie interna

| florianbostan12 a răspuns:

Salut prietene eu am 13 ani si poti spune ca sunt aproape un expert in telefoane dar dupa parerea mea eu ti-as recomanda Samsung galaxy j5 2017 pe ce culoare vrei tu pretul lui estede 829 lei

| GabiDumitrescu a răspuns:

Mai pune un leu si ia Xiaomi Mi A1. https://www.pcgarage.ro/......-4g-black/
La checkout baga frumos 92WQ7UMX pentru inca 1% reducere. Nu e mult, vreo 10-11 lei, dar ii scazi din pret, nu ii adaugi. Am telefonul de vreo luna si ceva si nu prea am ce sa ii reprosez. A, apropos, pe 31 decembrie a primit update-ul la Android 8 si se pare ca tine bateria mai bine ca inainte. Si va primi si Android P, ceea ce nu e valabil pentru P9 Lite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La pretul acesta eu am ales Samsung J3 2017. Vezi specificatii pe gsmarena. Ca sa zic, telefonul este okay. Pozele sunt okay, memoria RAM 2 GB okay, 16 GB intern acceptabil, l-am scapat pe gresie fara a avea la el folie sau husa. S-a si rostogolit de vreo 4 ori pe gresie... a rezistat la cazatura. Ce sa zic...merita. Mie imi place.

| MarianGH01 a răspuns:

Iti recomand Review Xiaomi Redmi 4X. E redus la 620 de lei de la 900 pe PCgarage si mai ai timp o saptamana sa-l cumperi la oferta asta. Este un telefon extrem de bun. 3GB de ram, 32 GB de stocare, filmare 1080p30fps, camera de 13 mp, iar cea frontala este de 5.

| andreea510 a răspuns:

Ți-aș recomanda un Samsung j5. Eu am j7 2017 dar și j5 este foarte bun are memorie de 16, camera FHD, multe aplicații care ar trebui sa le plătești pe alte telefoane. Este alegerea ta

| Niss a răspuns (pentru florianbostan12):

Unde l-ai gasit tu cu pretul asta?