| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa merg in concediu in Austria, a fost cineva, ceva informatii utile, sau daca merge cineva, octombrie!

Răspuns Câştigător
| antonius74 a răspuns:

Stiu sigur de la niste cunostinte ca anul asta s-au scumpit rau de tot. ca sa-ti faci o idee, anul trecut a fost familia mea 5 persoane, 3 nopti la un hotel: vreo 300 de euro cu drum cu tot. anul asta nu scapam fara o mie in acelasi loc.
am fost de craciunul trecut la viena. intrarea la palatul schonbrun a fost pana in 20 de euro si am vizitat si gradina zoologica. numai turul din interiorul palatului a fost vreo ora jumate. preturile la fast-fooduri erau si astea cam mari. cam 2 euro jumate un hamburger la McDonald's...acuma sa zicem ca cu criza s-a facut 3. de vizitat iti recomand viena: e totusi un oras cultural plin de muzee si monumente. sau mergi in salzburg (unde s-a nascut mozart - e destul de fain si pe acolo).

7 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Am trecut prin austria, si vreau sa spun ca a fost cea mai frumoasa tara prin care am trecut(mai trecusem prin ungaria, germania, franta)dar cum a zis cineva mai sus,,,, sunt preturile cam mari!
dar merita...

| MihaiA a răspuns:

Nu am fost, dar am auzit ca sunt destul de scumpi.

| papushikroz a răspuns:

Nasul meu locuieste in Austria de foarte mult timp si mi-a spus ca oriunde te-ai duce prin tara este destul de scump.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi-ar fi utile informatii despre plata la intrarile in muzee, despre preturile la restaurante sau fast food-uri, de asemenea pentru care orase sa optez pentru a le vizita si multe alte lucruri utile, poate locuieste cineva in austria!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc frumos Andrutza si Antonius!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O tara foarte frumoasa si cu multe lucruri de vazut dar din pacate locuitorii acesteia sunt de evitat daca vrei sa nu te revolti. Nu cred ca am intalnit popor mai ahtiat dupa bani si mai antipatic. Oameni harnici si muncitorii dar un pic degenerati in ceea ce priveste relatiile interumane.
Totusi merita sa faci o vizita.

| SweeTLemon a răspuns:

Si...mai poti merge la parcul de distractii Prater...si ca tara e destul de scumpa... Distractie sa ai!