| Trackerist a întrebat:

Vreau sa stiu daca am sa comand de la eMAG prin curierul lor si plata prin rambus, costa ceva? funda. Nu am mai comandat pana acum.

4 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

Depinde ce valoare are comanda ta.
Ai aici extras de pe site-ul lor:

Comenzile cu valoarea totala mai mare de 90 RON (tva inclus) beneficiaza de livrare gratuita.
Pentru comenzile cu valoarea totala mai mica de 90 RON (tva inclus) si care au mod de livrare curier se va aplica un cost de transport in valoare de 11.99 ron (tva inclus).
http://info.emag.ro/index.php?action=article&cat_id=002&id=14&lang=

| dominyksk a răspuns:

Daca la anunt scrie transport gratuit atunci nu, daca nu este cu tranport gratuit platesti transportul, care nu poate sa fie atat de scump 20-30 lei maxim

| cristi767 a răspuns:

Nu platesti nimic in plus daca comanzi prin ramburs. Platesti doar pretul pur si simplu. Citeste mai multe aici: http://bit.ly/UYgxkK

S-ar putea sa platesti pretul de transport daca ceea ce comanzi tu este un produs mic (sub 90 de lei), dar in acest caz oricum aveai de platit respectivul pret, indiferent de metoda de plata :) Sper ca ti-a fost de folos raspunsul.