| Cristi112 a întrebat:

Saluat. vreau sa comand un telefon de pe eMAG. oare cele de acolo sunt codate? si inca o intrebare pentru cine a mai comandat de pe eMAG : livrarea este gratuita oriunde as trimite curierul nu? adica atunci cand mi`l aduce sa ii platesc doar telefonul si atat

6 răspunsuri:
| unconnected a răspuns:

Eu personal nu am comandat dar am vazut de la altii.Din cate stiu nu sunt codate.Si da, curierul se plateste.

| valentingb a răspuns:

Da, telefoanele nu sunt codate. Curierul este gratuit doar daca pretul telefonului depaseste o anumita suma. Scrie destul de clar atunci cand faci comanda. Daca telefonul primit prezinta urme de uzura sau nu functioneaza bine, il poti returna.

| Cristi112 explică (pentru valentingb):

Da multumesc! si telefonul costa 480 lei

| valentingb a răspuns (pentru Cristi112):

Pai nu mai stiu exact pragul, parca era 250 lei minim. Dar oricum cand faci comanda scrie clar, ca sa nu poti sa le faci scandal dupa happy. Oricum, sunt foarte de incredere.

| Vvistula a răspuns:

Mai bine cauta pe telefonultau.eu pe eMAG sunt mult mai scumpe.

| pr0z0r a răspuns:

Unele telefoane sunt codate iar altele nu.
Si curierul se plateste pentru o suma mica(10 Lei)laughing