| Anya_1437 a întrebat:

Zeama de lamaie decoloreaza parul? Avand in vedere ca e foarte acid.Cum se aplica?

Răspuns Câştigător
| Muhteşem a răspuns:

Zeama de lamaie se foloseste pentru a avea un par mai sanatos, dar am citit si am vazut si la TV spunand ca nu e bine sa pui zeama de lamaie direct pe par.si nu se foloseste la decolorarea parului. Daca vrei sa folosesti zeama de lamaie pentru sanatatea parului trebuie sa storci 1-2lamai in apa si sa te clatesti cu ea la urma

3 răspunsuri:
| toxik_9386 a răspuns:

Nu decoloreza ca am folosit si eu dar nu doar zeama,, se stoarce lamaia, se razuie coaja si se toarna apa colocoita apoi se lasa 2 ore,,,,, faci un fel de ceai.si iti clatesti parul dupa sampon,,, da luciu frumos, sper ca te-am ajutat.

| razwan3l a răspuns:

Simplu tio storci in captonguetonguelaughinglaughinglaughing

| iulia7621 a răspuns:

Buna,nu stiu daca zeama de lamaie decoloreaza parul dar eu stiu ca poti sa folosesti apa oxigenata