| Ra_Raluca_1995 a întrebat:

A comandat cineva de pe nikesuitsshop.com sau de pe snowbootssuitsshop.com?

2 răspunsuri:
| Iugas a răspuns:

Ambele par siteuri de tepe, ce vand falsuri.
Nici unul nu scrie la "about us" despre firma ce detine magazinul, iar un whois dupa numele domeniului arata in primul caz ca cel care a inregistrat domeniul nu doreste ca numele sa-i fie public, iar in cel de-al doilea caz e o companie din Mongolia...
Nu as cumpara nimic de pe aceste site-uri.
Daca vrei sa-i incerci plateste DOAR cu paypal, pentru ati putea recupera banii in caz de ceva.

| Ora de net a răspuns:

Buna Raluca,

In general, atunci cand faci cumparaturi online, te sfatuim sa te asiguri ca situl de pe care cumperi este unul de incredere (are date de contact, are locatia sediului, are datele de identificare fiscala ale firmei etc.) - poti verifica parerile si recenziile altora despre situl respectiv la o simpla cautare pe Google.

Mult succes!