| MaraMadalina1888 a întrebat:

A comandat cineva de pe Shein în România? Mama nu ma lasă pentru ca spune ca o sa îi ia toți banii de pe card și ca nu are încredere. E site internațional, nu am auzit pe nimeni sa spună ca i-au luat toți banii.Voi ce ziceți?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca am cumpaart de pe Shein acum cativa ani, dar nu am patit nimic. Eu platesc de 30 de ani cu cardul bancar online si nu mi s-a intamplat niciodata, sa-mi ia nimeni bani mai multi de pe card.
Shein este o firma cu renume mare in lume si nu-si permit sa traga mai mult, ca sa-si strice reputatia si sa piarda cumparatorii.
Mama ta pentru ca nu a folosit niciodata cardurile bancare este speriata sa le foloseasca, dar te asigur ca la cumparaturile de pe site-urile internationale mari, chiar nu este risc.
Riscul este mult mai mare cand scoateti bani de la ATM-ul din coltul starzii, in care un haker posibil sa ii montat o camera de luat vederi si un sistem de copiat cardul.
Ca sa fii safe scoti cash numai de la ATM-ul din interiorul bancii sau platesti cu cardul.
Alt risc este cand joci la pariuri si jocuri de noroc sau pui cardul la game-uri pe computer, ca nu stii in platforma cui o pui si ti se pot lua mai mult.
Dar la cumparaturile online, sa nu te sperii, ca nu ti se ia niciodata mai mult.

6 răspunsuri:
| MaraMadalina1888 explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc mult ❤

| sofiaaaa001 a răspuns:

Personal nu am cumparat dar cunosc, chiar personal, zeci de fete care isi cumpara gramezi de haine de pe shein, unele chiar destul de des, si nu am auzit niciodata sa fie vreo problema la plata sau orice alt fel de inconvenienta. deci stai fara griji, shein, ca si asos, boohoo, h&m sau topshop este un site de incredere, nimic dubios.

| Violleta2022 a răspuns (pentru MaraMadalina1888):

Spor la cumparaturi!

| MaraMadalina1888 explică (pentru sofiaaaa001):

Mulțumesc mult

| AndreeaMarin19mcm a răspuns:

Eu azi, de 26 de euro. spor la cumpărături, ai incredere.

| Vali512 a răspuns:

Nu recomanda.Pana acum am dat un jur de 7 comenzi pe shein.În trecut mi-a dispărut 200lei dar scria ca este de la Dublin, dar fix azi.Mi-au dispărut fix 400lei de pe card, și scria exact, shein.com Dublin IE.
NU RECOMAND!?
AM PIERDUT 400LEEEII